5 Common Bathroom Renovation Mistakes and How to Avoid Them

Renovace koupelny je složitý a zodpovědný proces. Vzhledem ke specifickým podmínkám vyžaduje speciální přístup. Není tajemstvím, že chyby v různých fázích oprav vedou k problémům v budoucnu. Zde je 5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny a několik jednoduchých tipů, jak se jim vyhnout.

Jak se vyhnout běžným renovačním chybám?

5 běžných chyb při renovaci koupelny, kterým je třeba se vyhnout

reklamy

Obvykle před rekonstrukcí koupelny máme představu o výsledku, kterého chceme dosáhnout. Můžete nakreslit náčrt nebo použít vizualizační software, protože to vám poskytne lepší představu o prostoru. V této fázi můžete vidět a opravit nejčastější chyby při rekonstrukci koupelny, jako je špatné uspořádání. Viděli jste například v showroomu krásnou velkou skříňku pod umyvadlo a věříte, že je to perfektní volba pro váš domov, ale ukázalo se, že na ni nemáte místo. Problém s chybami je v tom, že ovlivní pohodlí a komfort vaší koupelny i její estetický vzhled. Vizualizace pomáhá vyhnout se riziku, že je objeví, když už je příliš pozdě. Zde je seznam nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny, kterých se musíte vyvarovat.

Běžné chyby při renovaci koupelny – nepochopení funkcí koupelny

Běžné chyby při rekonstrukci koupelny

reklamy

Kupodivu jde o jednu z nejčastějších chyb, když majitelé domů začnou rekonstruovat koupelnu. Zatímco mnoho lidí sní o koupelně ve stylu lázně, nechápou skutečnost, že nejdůležitějším kritériem je funkčnost. Jak takové chybě předejít? Uveďte všechny položky, které chcete mít, a roztřiďte je podle priority. Například toaleta je nutností a měla by být uvedena na prvním místě mezi ostatními spotřebiči. Pokud je jednou z vašich priorit mít vanu s co největším množstvím přirozeného světla, možná budete muset upravit typ úložného prostoru pro koupelnu. Podívejte se na stránky profesionálních designérů nebo odborníků na rekonstrukce a čtěte jejich průvodce.

Sledování designových trendů místo vašich potřeb je chyba

Jak se vyhnout běžným chybám při renovaci

Sledováním trendů v designu koupelnového interiéru není nic špatného. Naopak, jsou velkým zdrojem inspirace a měly by sloužit k získávání nápadů. Styl koupelny vybírejte pečlivě. Zamyslete se nad tím, jak konkrétní trend ovlivní nejen design koupelny, ale i rozpočet na vaši rekonstrukci.

Chyby při renovaci koupelny – výběr tmavých barev pro malé vany

Výběr tmavých barev pro chyby při renovaci koupelny v malých koupelnách

Ano, tmavé dlaždice jsou neuvěřitelně stylové a super trendy. Co ale vypadá krásně na fotce, může mít v reálu přesně opačný efekt. Dlaždice v tmavě šedé, černé a hnědé vytvářejí tísnivý pocit v interiéru malé koupelny, vizuálně jej zmenšují a dokonce dávají nezdravý vzhled vašemu odrazu v zrcadle. Jak se tomu vyhnout?

Pokud máte malou koupelnu, volte světlé barvy. Kromě klasické bílé, béžové a krémové barvy si můžete vybrat i modrou, světle zelenou, růžovou či jiné odstíny. Světlé barvy dodají interiéru pocit čistoty, prostornosti a opticky rozšíří prostor.

Nedostatek světla

nápady osvětlení koupelny nástěnné svícny

K osvětlení interiéru malé koupelny stačí jedno stropní svítidlo. Tím ale výhody jediného světelného zdroje v koupelně končí. Při navrhování vaší vysněné koupelny se ujistěte, že má více světelných zdrojů. Pro dosažení vysokého komfortu, pohodlí a útulnosti v koupelně přidejte osvětlení v blízkosti zrcadla a sprchy.

Nedostatek úložného prostoru

Nápady na úložné prostory v koupelně

Když mluvíme o běžných chybách při rekonstrukci koupelny, mezi hlavní problémy patří nedostatek úložného prostoru. Dnes i v malé koupelně můžete uspořádat funkční a praktický úložný prostor. Naplánujte si předem, jak využít zásuvky, výklenky, rohové police, malé kompaktní skříňky nebo jednoduše přidejte další nástěnné háčky. Modulární nábytek je ideální pro malé koupelny, protože vám umožňuje pohodlně organizovat skladování velkého množství koupelnových doplňků, osobních hygienických potřeb a domácích chemikálií.

To je jen 5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny, kterých se majitelé domů dopouštějí. Každý projekt je samozřejmě jedinečný a individuální a má své vlastní výzvy a potíže, které vyžadují kreativní řešení.