5 zdravotních příznaků, které je třeba pozorovat každý rok

5 zdravotních příznaků, které je třeba pozorovat každý rok

S každým rokem stárneme, což může znamenat, že se u nás objeví nové zdravotní stavy nebo problémy, které jsme nikdy předtím neřešili. I když možná nevíme, co se děje, naše tělo nám obvykle říká, že se něco děje prostřednictvím bolesti v různých oblastech nebo znepokojivých pocitů. Zde je několik příznaků a symptomů, které by se vám vaše tělo mohlo snažit sdělit, abyste se dostali na prohlídku:

Otřesy

Jedna věc je mít koktejly z toho, že si ráno dáte šálek kávy navíc. Pak dochází k otřesům. Když začnete pozorovat třes, může být důležité navštívit lékaře, protože může být příznakem něčeho, co vyžaduje léčbu. Budete muset spolupracovat se svým lékařem, abyste zjistili, odkud příznaky pocházejí a zda se jedná o ne esenciální třes vs Parkinson.

Tyto třesy mohou začít malé a v průběhu let se zvětšovat, takže zvažte, zda se nechat podstoupit co nejdříve, když si jich začnete všímat. V některých případech vám může léčba v raných fázích pomoci lépe zvládat váš stav.

Časté žaludeční nevolnosti

Jedna věc je dostat žaludek z jídla, které způsobuje pálení žáhy nebo z otravy jídlem. Pokud se však často potýkáte s žaludečními obtížemi, když jíte určité potraviny, jako je zelenina, možná budete chtít zvážit provedení zdravotní prohlídky za účelem testování alergií nebo poruch, jako je syndrom dráždivého tračníku.

Zatímco bolesti žaludku mohou souviset s vašimi hormony, může to také souviset s vaším zdravím tlustého střeva. Pokud často pociťujete nevolnost v žaludku, neignorujte to.

Bolest srdce

Pokud pravidelně pociťujete bolest srdce nebo zjistíte, že váš srdeční tep často chvěje, měli byste se obrátit na svého poskytovatele zdravotní péče o podporu. Vyšetření srdce vám může zachránit život. Získejte rychlou zdravotní prohlídku pomocí EKG, abyste se podívali na zdraví vašeho srdce.

Čím dříve se léčíte nebo změníte životní styl pro zdraví svého srdce, tím lépe. Pokud máte srdeční onemocnění, mluvení se svým lékařem vám může pomoci určit nejlepší změny životního stylu a stravy pro vaše konkrétní potřeby.

migrény

Pokud se potýkáte s častými migrénami, může to být něco dědičného, ​​zvláště pokud se s nimi potýkáte mnoho let. Pokud jste však nikdy předtím migrény skutečně neměli a nečekaně jste se s nimi začali vypořádávat, možná budete chtít zvážit návštěvu svého lékaře, abyste zjistili příčinu.

I když se s nimi potýkáte celý život, časté kontroly každý rok vám mohou pomoci najít léčbu, která by pro vás mohla být nejlepší. Ať už to vypadá jako léky na předpis nebo jako změny ve stravě a životním stylu, budete chtít udělat, co můžete, abyste ve svém životě zažili méně migrén.

Bolest zubu

Pokud vás bolí zuby, pravděpodobně to nebudete chtít ignorovat. Každý, kdo někdy trpěl vážnými problémy se zuby, ví, že bolest zubů může být jednou z nejnesnesitelnějších věcí, kterými musí projít. Existují však také některé známky toho, že možná budete potřebovat lékařskou péči, která není tak intenzivní. Bolest, krvácející dásně nebo bolest při pití horké nebo studené vody mohou být také příznaky musíte navštívit svého zubaře.

Zdarma zdravotnický pracovník měřící krevní tlak pacienta pomocí tlakoměru Stock Fotografie

Závěrem

Na vašem zdraví záleží. Je snadné nechat bolest pokračovat, ale realita je taková, že chcete být opatrní a nechat symptomy přetrvávat bez jakékoli podpory ze strany poskytovatele zdravotní péče. Některé bolesti nebo zdravotní problémy mohou být příznakem něčeho vážnějšího a stanovením správné diagnózy si můžete zachránit život. Není snadné udělat si čas na návštěvu lékaře nebo získat zdravotní pojištění, ale vyplatí se do toho investovat, abyste se mohli léčit, když ji potřebujete, a měli lepší kvalitu života.

Leave a Reply