A Reflective Exhibition Exploring Indigenous Perspectives On Time

Muž Koorie Eden Fiske a žena Koorie/Yorta Yorta Shahn Stewart jsou duo za květinářstvím a botanickým uměním, Alchemy Orange. Ale nedávno položili své zahradnické nůžky, aby professional ně hostovali výstavu Řemeslo Victoriasérie První lidé.

Do The Everywhen je úvahou o nesčetných formách vyjadřování, které se objevují v umění domorodců, ao tom, jak každý umělec sděluje svou historii, osobní i kulturní,“ vysvětluje Shahn.

„Alchemy Orange byla vždy o spolupráci a platformování všech různých forem kreativity,“ dodává Eden. “S velkým zaměřením na sbližování Mobů, aby se učili jeden od druhého a budovali silnější spojení.”

Při práci na tomto konceptu pro svou výstavu Eden a Shahn spojili různorodou škálu umělců napříč řadou médií, včetně malby, sochařství, digitálního umění, tkaní a hudby.

„Umělci byli vybráni tak, aby se vzájemně doplňovali a stavěli vedle sebe své styly a obsah,“ vysvětluje Shahn. “Nemohli jsme mít smrtelnější sestavu.”

Je tu mistr tkadlec a žena z Taungurung Cassie Leatham, jejíž díla se prolínají tradičními i současnými postupy, aby posouvala kulturu kupředu Yugambeh, umělec z Bundjalung Shaun Daniel Allen a Kuku Yalanji a maďarská umělkyně Tiarna Herczeg.

„Ačkoli se od sebe velmi liší, oba čerpají z gestických značek a živých barevných palet, aby vykouzlily place a osobní výraz,“ říká Eden, který má na výstavě také obraz.

K těmto dílům se připojují digitální díla ženy Pitta Pitta Jahkarli Roman, „která používá digitální multimédia a fotografii k prosazení suverenity pro sebe a své předky prostřednictvím vrstvených děl, která čerpají z praktik opětovného přivlastňování“, říká Eden. A neuvěřitelná zavěšená socha z paperbaru od Shahna.

Na zahajovacím večeru (čtvrtek 7. července) vystoupí muž Dharug a uznávaný hráč Yidaki Keiran Ironfield.

Výstava se snaží vyjádřit „The Everywhen“ – hluboce zakořeněnou část kultury domorodců, která je prostředkem k vyjádření perspektivy v čase (mimo jiné). „Je to dočasné místo pro setkání minulosti, přítomnosti a budoucnosti,“ vysvětluje Shahn. “Ale nesleduje stejnou lineární trajektorii jako západní představy o čase.”

Každé dílo v přehlídce má spojení s tímto krásným a komplexním tématem, ať už osobními, fyzickými nebo duchovními prostředky.

Eden říká: „Pro lidi bude skvělým zážitkem, když u dveří upustí od očekávání a pokusí se vidět historii, kterou vyjadřují umělci, a nechat barvu, kůru, kůži vačice, fotografii a online video vyprávět své vlastní příběhy.“

‘Into The Everywhen’ je otevřena do 3. září v Craft Victoria.

Více o výstavě se dozvíte zde.

Řemeslo Victoria
Watson Position,
Viktorie