Brdr. Krüger Reveals Three New Furniture Pieces by Hans Bølling

Dánský architekt a designér Hans Bølling, kterému je nyní 90 permit, má za sebou průkopnickou kariéru, která začala v 50. letech minulého století. Ačkoli byl v průběhu desetiletí zodpovědný za mnoho ikonických dánských designů, nikdy předtím nevytvořil lehátko – až dosud.

Vyvinuto ve spolupráci s rodinnou a samostatně se vyrábějící dánskou designovou společností Brdr. Krügernové HB Lmladá židle, Stolička HB a Konferenční stolek HB pokračuje v ikonické designové linii Bølling silné moderní jednoduchosti s poctivými a přitažlivými detaily. Nábytek, který je základem nadčasového designu, je v Brdr vyroben tak, aby vydržel. Krügerova dílna 5. generace v Dánsku.

„Jsem nesmírně hrdý, že mohu představit tři nové kusy nábytku, které podle mého názoru reprezentují mou práci. Ve svém návrhu chci přenést čisté architektonické linie a detaily, které společně vytvářejí lidské vazby a živnou půdu professional radost a dobré bydlení.“ — Hans BøllingVe spolupráci s Americká rada pro export tvrdého dřeva (AHEC), Bøllingovy nové kousky debutovaly po celém světě na speciální výstavě v Kodani na 3DaysofDesign Domov Hanse Bøllinga. Kurátorem výstavy je architekt a výtvarník Sara Martinsenová, který znovu vytvořil Bøllingův domov a pracovnu a představil kolekci modelů a skic, které prozkoumaly jeho ikonického ducha a kreativitu. Martinsen také vytvořil čtyři zakázková doplňková umělecká díla.

Hans Bølling ve svém domě, severně od Kodaně, vyvíjel tři kusy během několika enable, zdokonaloval návrhy prostřednictvím série náčrtů a modelů, dokud nedosáhl konečného produktu.

„Bølling má jedinečné oko pro strukturální a dobře proporcionální. Mezi přísné linie se mu daří vlévat jemné vrstvy detailů a poctivých řešení, díky nimž je jeho design přesvědčivý a uživatelsky přívětivý. Je mistrem emocionální jednoduchosti, a to dělá jeho structure nadčasovým. Jsme rádi, že spolupracujeme s AHEC a inspirujeme k používání alternativních dřevin, které nepodléhají nadměrné spotřebě. Současné globální události nám všem ukázaly, že zdroje nejsou samozřejmost a že je potřeba změna.“ —Jonas Krüger, kreativní ředitel a spolumajitel Brdr. Krüger