DIY Plantation Shutters – Effective Window Treatment Ideas

Ať už rekonstruujete svůj domov nebo začínáte úplně od nuly, typ žaluzií, který si vyberete, bude mít velký vliv na vzhled a dojem z vašeho prostoru. Existuje spousta různých úprav oken, které si můžete vybrat professional svůj domov, od žaluzií přes rolety až po záclony a žaluzie – možnosti jsou skutečně nekonečné. Proč si tedy vybrat okenice na plantážích Do-it-yourself? Okenice obecně jsou po staletí oblíbenou možností úpravy oken, protože vypadají skvěle a mají velmi dlouhou životnost. Okenice lze umístit buď do interiéru nebo exteriéru domu a existuje několik různých typů. Čtěte dále, abyste se dozvěděli více o okenicích Do it yourself a proč je nákup vašich plantážních okenic on the net skvělou volbou.

Jaké jsou různé typy žaluzií?

DIY plantážní okenice Efektivní ošetření oken

reklamy

V závislosti na vašich potřebách a na tom, jak chcete, aby váš domov vypadal, existuje několik různých typů okenic, ze kterých si můžete vybrat. Některé jsou navrženy speciálně professional venkovní použití a některé jsou instalovány uvnitř.

  • Shaker: Pokud hledáte maximální izolaci a blokování světla/hluku, třepačky jsou vaší nejlepší volbou. Jsou to masivní dřevěné panely, které mají vyvýšenou vložku uprostřed a zkosené hrany. Okenice Shakers lze umístit jak do exteriéru, tak do interiéru domu v závislosti na vašich preferencích. Zatímco jejich vzhled je docela jednoduchý a jednoduchý, jsou neuvěřitelně funkční a mají klasický styl.
  • Kavárna: Kavárenské okenice jsou zajímavé tím, že zakrývají pouze spodní polovinu okna. Vyznačují se překrývajícími se dřevěnými lamelami, které se mohou otevřít, aby dovnitř propustily více světla. Kavárenské okenice jsou obzvláště oblíbené pro pokoje v přízemí nebo kuchyně, protože dovnitř propouštějí spoustu světla, ale lze je zavřít pro soukromí, když to potřebujete.
  • Vystříhnout: Pokud chcete věci opravdu okořenit, nehledejte nic jiného než vyřezávané okenice. Vyříznuté okenice mají stejný základní styl jako rolety shaker, ale jsou vyraženy s vyříznutým tvarem dle vašeho výběru. Myslete na ptáky, kotvy, podkovy, geometrické tvary a další! Tento styl okenic se obvykle instaluje na vnější stranu oken, aby ukázaly svůj kreativní vkus, nebo do tvarovaných okenních otvorů, jako jsou trojúhelníková a kruhová okna.

nejoblíbenější typy žaluzií

reklamy

  • Louvered: Žaluzie jsou jedním z nejoblíbenějších stylů a pravděpodobně si je představíte, když si představíte žaluzie. Jsou vyrobeny z překrývajících se kusů dřeva zasazených do dřevěného rámu nebo vyrobené z jiných materiálů, jako je PVC. Obvykle se instalují na vnější stranu domu a umožňují pronikání světla. Mnoho majitelů domů se rozhodne natřít tyto okenice jasnou barvou, aby se objevily na neutrálním pozadí domu, ale všimnete si, že bílá je nejoblíbenější.
  • Deska a lať: Deskové a laťové okenice jsou vyrobeny ze svislých dřevěných prken, které drží pohromadě menší vodorovné lamely. Horní část má buď oblouk nebo čtverec. Tyto okenice vypadají téměř ve středověkém stylu, ale mohou být modernizovány na základě výběru barvy nebo barvy.

Co jsou to okenice na plantážích?

Co jsou to okenice na plantážích

Navzdory mnoha různým stylům okenic na trhu se jeden konkrétní typ stále ukazuje jako nejoblíbenější – a to je plantážní okenice. Plantážní okenice dostaly své jméno, protože byly obzvláště oblíbené na jihu United states of america, kde mohou teploty dosahovat extrémních hodnot. Okenice na plantážích jsou dlouhodobou úpravou oken, která může pomoci regulovat teplotu během horkých a chladných dnů, nabídnout ochranu před nepřízní počasí a vytvořit soukromí ve vašem domě.

domácí kutily instalovat ošetření oken

Okenice plantáží jsou vyrobeny z nakloněných dřevěných lamel nebo PVC a lze je otevřít nebo zavřít jako dveře. Styl těchto okenic je tremendous položený a umožňuje proudění světla do místnosti, i když jsou zavřené. Jednou z největších výhod plantážních okenic je to, že jsou vyrobeny tak, aby vyhovovaly vašim konkrétním oknům. To znamená, že je snadné koupit plantážní okenice on line a poté je sami nainstalovat. Nebo si dokonce můžete sami vyrobit okenice, aby vyhovovaly všem vašim potřebám v oblasti ošetření oken!

Vše, co potřebujete vědět o Diy plantážních roletách on the net

Ošetření oken slunečním světlem ochrana soukromí

Pokud uvažujete o okenicích na plantážích professional kutily, můžete si vybrat ze dvou možností. Můžete si je buď přizpůsobit od on line výrobce, nebo si je vyrobit sami. Pokud jste nervózní z střihu a stylu vašich okenic, možná budete chtít objednat plantážní okenice on line a nainstalovat je sami, místo abyste to riskovali. Mnoho výrobců vyrobí vaše žaluzie na míru tak, aby se hodily k vašemu oknu, přičemž vám umožní svobodu výběru materiálu a barvy.

Projekt okenic na plantážích pro kutily

Pokud si myslíte, že jste na tuto výzvu, Diy plantážní okenice je ve skutečnosti relativně jednoduché vyrobit pomocí překližky. Diy okenice jsou mnohem levnější a lze je také vyrobit na míru podle toho, co chcete ve svém domě.

  1. Začněte měřením okenního rámu. To vám pomůže zjistit velikost rámu okenice, který by měl být o ,6 cm užší než rám okna. Odtud budete chtít nařezat čtyři překližková prkna na velikost rámu okenice.
  2. Pomocí lepidla pro velké zatížení připevněte dvě svislé lišty k vodorovným lištám a vytvořte rám. Jakmile je rám slepený, budete moci změřit velikost potřebnou professional žaluzie (což jsou dřevěné lamely, které jsou na vnitřní straně žaluzie.) Žaluzie by měly být o něco menší než vnitřní otvor žaluzie. rámem, takže mohou těsně přiléhat. Dále budete muset nařezat překližkové žaluzie na velikost.
  3. Udělejte si značky na vnitřní straně rámu závěrky, abyste zmapovali, kde budou jednotlivé žaluzie sedět. Žaluzie by se měly překrývat asi o ,6 cm. Dále vyvrtejte díry do těchto značek a přidejte dřevěné kolíky do svých milenců. Tyto dřevěné kolíky umožní milencům pěkně sedět v rámu. Vložte žaluzie a máte téměř hotovo!
  4. Pokud chcete okenice otevřít a zavřít, můžete přidat naklápěcí tyč, což je v podstatě dřevěná hmoždinka. Změřte a uřízněte naklápěcí tyč tak, aby odpovídala délce rámu závěrky. Vyvrtejte sklopnou tyč do rámu a přidejte svorky závěrky do každé žaluzie, aby byla sklopná tyč bezpečná.
  5. Namontujte roletu na rám okna a zajistěte ji šrouby nebo jinou možností montáže dle vašeho výběru.

DIY plantážní okenice vše, co potřebujete vědět

I když to může trvat několik výletů do vašeho místního obchodu professional domácí kutily a někdy v garáži, budete více než spokojeni s konečným výsledkem okenic na plantážích, které si sami vytvoříte! A pocit úspěchu, který pocítíte po stavbě okenic vlastními rukama, je jako žádný jiný. Pokud nejste zruční se zpracováním dřeva, pak si určitě můžete vybrat kupte si žaluzie pro kutily on the net.