Evie Cahir's Luminous + Emotive Art Practice

Evie Cahir’s Luminous + Emotive Art Practice

Evie Cahirovástudio v jejím bytě v Abbotsfordu má nejlepší světlo a nejhladší podlahy. Je to perfektní nastavení pro její práci, při které pokládá listy papíru po podlaze a zvedá se na ruce a kolena, aby na své práci brousila, rozmazávala a míchala pastely.

Je to fyzický a pomalý proces, říká Evie, která používá olejové tyčinky, jemné pastely, kvaš (neprůhledný akvarel) a tužky k vytvoření živých, zářivých uměleckých děl plných zářivých barev.

„Pracuji na mnoha kusech najednou, obvykle na čtyřech nebo pěti. V závislosti na velikosti mohu strávit pět až šest hodin rozložených mezi několika díly… to je proto, abych se ujistil, že nemám čas na druhé dohadování jakýchkoli rozhodnutí – prostě to všechno pustím ven!,“ vysvětluje.

Je to důvěra v tento zápal, který vede Evie k vytváření jejích děl, která jsou prodchnuta – a inspirována – emocemi a pocity.

„U menších děl je to někdy šílenství. Ale u větších gradientních děl je to natahovaný rituál úklidu studia, vrstvení pastelových odstínů, aby se vytvořil pocit, který jsem měl na mysli, ponechání uležet a uschnout po nastavení, malování oblastí nebo ořezávání částí, které vynikly jako zvláštní. ‘

Je inspirována východy a západy slunce, světlem a stínem a konkrétněji „radostným pocitem vzlétnout v letadle, povlečením venku na lince, novými vůněmi… a být sama, ale ne osamělá“.

Tyto odkazy jsou ještě jasnější v nádherných názvech, které si Evie vybírá professional svá díla, jako např.Poznámky k degustaci: jako teplá koupel pro vaše oči plavete v obrovském Rockpoolu a nějaká paní pádluje a křičí „je to jako plavat v šampaňském!“’ a ‘Sky With A Velvet Complete… procházím se kolem bloku a čekám na své fish & chips‘.

Názvy tak podrobné, že je těžké nepodívat se na pulzující díla, aniž byste viděli a neporozuměli přesně popsanému sentimentu. „Pojmenování děl je moje oblíbená část pořádání výstavy,“ přiznává umělec.

Její poslední sólová clearly show,Ještě to máme“ v Backwoods Gallery v Melbourne dokonale zachytila ​​oslavu a zkoumání silných emocí, které tak inspirují její práci.

„Umělecky je můj hlas stále silnější a silnější,“ říká, „letos mi bylo 30 allow, na tento věk jsem se těšila už od malička – a je to ještě lepší, než jsem si myslela. Teď se těším na ještě silnější hlas, až mi bude 60!“

Leave a Reply