Frugal Facelift: Bathroom Edition

DSC_0986-1

Jsme zpět s dalším užitečným blogem „přestavba koupelny za rozumnou cenu“! Tentokrát máme naši divizi domácích služeb v provozu, takže jsme chtěli upozornit na několik nápadů na facelift vaší koupelny, které mohou být šetrné k rozpočtu i ve výstavbě i mimo ni, než se nadějete!

Co je považováno za facelift?

Ve světě přestaveb existuje mnoho různých termínů, které používáme k popisu různých typů projektů přestavby. Když si vezmete místo a vyměníte zastaralé povrchové úpravy, ale zachováte stejné rozložení, nazýváme to faceliftem. Když chcete odstranit stěny a otevřít půdorys nebo dokonce stávající obálku, říkáme tomu “rozsáhlá přestavba”. Rozsáhlý projekt je obvykle nejinvazivnější cestou, kterou můžete využít, abyste získali prostor, který potřebujete. Facelift je čistě kosmetický a obvykle se netýká proudění nebo efektivity místnosti.

Pokud jste spokojeni s polohou pozemku, ale ne se současným stylem, pak může být facelift přesně to, co potřebujete. Zvláště pokud pracujete s omezeným rozpočtem.

Jednoduché aktualizace koupelny

Teď nemluvím o nových pověšených ručníkech nebo novém sprchovém závěsu. Mluvím o novém dřezu, baterii a hardwaru. Když se pustíte do malého projektu, jako je modernizace koupelny, neměli byste stěhovat instalatérské práce. Prostě věci vytáhnete a nahradíte ve stejné stopě.

Výměna vaší vany a sprchového koutu

Pokud máte více než jednu plnou koupelnu nebo plánujete stárnutí na místě, zvažte odstranění kombinace vana/sprcha a její nahrazení bezbariérovou sprchou nebo jinak známou jako: mokrá místnost. Professional ochranu zbytku prostoru před vodou můžete přidat částečnou skleněnou stěnu, kde by normálně visel závěs.

Rozšiřte svou ješitnost

V závislosti na tom, s jakým prostorem pracujete, můžete své umyvadlo na podstavci upgradovat na plovoucí umyvadlo nebo jedno umyvadlo na dvojité umyvadlo. To umožní více než jedné osobě využít prostor najednou, což bude ideální professional páry nebo děti. Nemluvě o přidaném úložném prostoru, který získáte, když přejdete od umyvadla na podstavci k tomu, že budete mít plnou marnost.

Pokud se vám líbí velikost vaší marnosti, zvažte nový nátěr a výměnu desky za něco odolného, ​​jako je kámen. Pokud máte v plánu změnit desku pracovní desky, máte skvělou příležitost změnit také styl dřezu.

Osvětlit

Vsadím se, že většina lidí si neuvědomuje, jak důležité může být osvětlení koupelny. Jen jedno stropní světlo nemusí stačit. Už se vám někdy stalo, že jste ráno přišli do práce a prošli kolem něčeho reflexního, abyste si uvědomili, že váš make-up není úplně smíchaný nebo jste při holení vynechali náplast? Doporučujeme nainstalovat nějaké koupelnové osvětlení, které je u zrcadla a to buď v úrovni očí, nebo o něco výše. Tímto způsobem můžete dostat přímé světlo na svůj obličej, aniž by nad hlavou světlo dopadalo na vlasy a čelo a vrhalo ostré stíny.

Dolaďování detailů

I změna některých malých detailů může výrazně zlepšit celkovou vizi vaší koupelny. Například při rozhodování o výměně knoflíků a/nebo tahů se ujistěte, že veškerý hardware dokonale sedí. Pokud si objednáváte knoflíky a táhla od samostatných dodavatelů, i když jsou oba označeny jako broušený nikl, mohou se od sebe stále velmi lišit.

Pokud plánujete výměnu sprchové vložky za dlaždice, zvažte přidání nástěnného výklenku pro všechny vaše toaletní potřeby. Přidání malého výklenku by nemělo mít zásadní vliv na celkovou cenu vašeho projektu k vylepšení domova. Dalším návrhem, pokud jde o sprchu, je nainstalovat závěs výše, než je standardní výška, aby se místnost zdála vyšší.

Posledním detailem, který je třeba mít na paměti, je, že když je váš projekt dokončen, chcete, aby místnost vypadala hezky. Což znamená vyhnout se nepořádku! Abyste tomu pomohli, doporučujeme mít nainstalované úložné vložky do jakýchkoli zásuvek nebo háčků do vnitřku dveří vaší skříně. Vyhnete se tak tomu, aby se vám na pultech hromadily toaletní potřeby a make-up. Všechny vaše věci budou mít domov, což vám také pomůže ušetřit čas při úklidu, protože vše, co musíte udělat, je rychle setřít pulty.

Finanční rizika, kterým je třeba se vyhnout

Naší nejdůležitější radou odborníka, jak ušetřit peníze, je jasně sdělit svůj rozpočet vašemu návrháři. Tímto způsobem, pokud si někdy nevědomky vyberete povrchovou úpravu nebo zařízení, které je mimo rozpočet, budou s vámi mít otevřený a upřímný rozhovor o tom, jak může tato volba ovlivnit náklady na projekt.

Když se pustíte do menších projektů, jako je facelift koupelny, není to žádné velké finanční riziko, protože nebudete bourat do zdí a pohybovat elektrikou a instalatérstvím. Doporučujeme skutečně provést průzkum společností, o kterých uvažujete. Věnujte velkou pozornost míře upřímnosti, komunikace a transparentnosti, kterou přinášejí. Setkejte se s několika různými společnostmi, pak si sedněte a proveďte závěrečnou kontrolu se svým manželem, než se rozhodnete, s kým se stane partnerem. Pokud se stále nacházíte v počáteční fázi plánování projektu, neváhejte nás kontaktovat a naplánovat si telefonát nebo získat odpovědi na některé z vašich otázek.