Green upgrades could cut UK energy bills by £1,800 a year, finds study | Energy bills

Britové by mohli snížit své roční účty za energii a zároveň snížit emise uhlíku a zvýšit cenu svého domova, ukázal výzkum.

Studie WWF a ScottishPower zjistila, že instalace zelených technologií by mohla snížit účty za energii až o 1 878 GBP ročně a snížit emise uhlíku v domácnostech o více než 95 % po dobu životnosti jejich instalace.

Spotřebitelé stále více hledají možnosti, jak v dlouhodobém horizontu snížit své narůstající účty za energii, prostřednictvím možností, jako je instalace solárních panelů, zlepšení izolace nebo nákup vzduchových tepelných čerpadel.

Předpokládá se, že účty letos v zimě překročí 3 000 liber, protože rostoucí velkoobchodní ceny plynu, částečně způsobené invazí na Ukrajinu, se přenášejí na spotřebitele. Analytici varovali, že ceny mohou zůstat vysoké po mnoho allow.

Zpráva tvrdí, že majitelé domů mohou zvýšit hodnotu svého majetku v průměru o 10 000 liber.

Analýza prodeje 5 milionů domů v Anglii a Walesu zjistila, že instalace vzduchového tepelného čerpadla by mohla zvýšit hodnotu domu o přibližně 5 000 až 8 000 liber, solární panely by ji mohly zvýšit o 1 350 až 5 400 liber a nabíjení elektromobilu. bod by ji mohl zvýšit o přibližně 5 000 liber.

Solární panely by mohly zvýšit finance domácností o 586 liber ročně prostřednictvím úspor elektřiny a prodeje přebytků zpět do sítě, ukázala zpráva.

Organizace Electricity Saving Believe in odhaduje, že instalace solárních panelů obvykle stojí mezi 2 900 a 6 700 £, tepelná čerpadla stojí 7 000 až 13 000 £ a nabíjecí stanice pro elektromobily asi 1 000 £.

Zpráva WWF a ScottishPower uvedla, že přechod na nízkouhlíkové technologie by také mohl snížit emise uhlíku z energie z domácnosti až o 91 tun ekvivalentu oxidu uhličitého – více než 95 % – což je podobné, jako kdybychom vyřadili ze silnice 42 aut.

Přibližně 20 % emisí uhlíku ve Spojeném království pochází z domácností a dalších 15 % z automobilů.

Isabella O’Dowd, vedoucí oddělení klimatu ve WWF-British isles, řekla: „Urychlení zavádění nízkouhlíkových technologií a energetické účinnosti je nejlepší způsob, jak zajistit energetickou bezpečnost Spojeného království, ochránit majitele domů před vysokou cenou fosilních paliv a ochránit planeta.”

O’Dowd uznal, že počáteční náklady na instalaci nízkouhlíkové technologie by se ukázaly jako překážka pro mnoho domácností.

Řekla: „Rádi bychom viděli, aby vláda zavedla finanční mechanismy, které lidem pomohou mít lepší přístup k podpoře, pokud jde o snížení počátečních nákladů. Vyzvala také k daňovým pobídkám pro soukromé pronajímatele k jejich instalaci a také k silnější ochraně spotřebitelů a poradenství.

Domácnosti mají nárok na grant ve výši 5 000 liber na přechod na nízkouhlíkové vytápění v rámci programu modernizace kotlů, který byl zahájen v dubnu a potrvá do roku 2025.

Doba potřebná k dostatečné úspoře na účtech za energii k ospravedlnění počátečních instalačních nákladů se u různých technologií liší: 10 až 15 let u solárních panelů, jeden až tři roky u elektromobilů a 20 let u tepelných čerpadel. Údaje také závisí na umístění a stavu domu.

Zpráva ukázala, že samostatný dům v jižní Anglii se starým kotlem a špatnou izolací v současné době čelí ročním účtům za energii ve výši 2 816 liber. Pro srovnání, stejný dům s tepelným čerpadlem, nabíječkou professional elektromobily, solárními panely a chytrou baterií by mohl zaplatit 383 liber.

Rob McGaughey, šéf chytrého vytápění ve ScottishPower, řekl: „Domácí instalace tepelných čerpadel, solárních panelů a nabíječek professional elektromobily mohou pomoci jak odklonit zemi od její závislosti na fosilních palivech, tak řešit klimatickou krizi.“