How To Cut Tall Grass Guide 2022

Sekání vysoké trávy bez poškození může být trochu složité. Základem je sekat trávu na začátku pomalu a sekat jen asi jednu třetinu výšky trávy. Pokud sekáte více, můžete riskovat poškození trávy.

Takže jste byli příliš zaneprázdněni nebo jste pryč na dovolené a teď vaše tráva volá po nějaké tolik potřebné TLC? Tak to jste na správném místě! já vím jak ohromující může to být, když se vaše tráva tyčí mnohem výše, než by měla. Je čas čelit svému strachu a vypořádat se s ním – ale vy prostě nevíte, kde začít!

V tomto článku proberu několik důležitých tipů, které je třeba zvážit, snadno pochopitelné kroky k sekání vysoké trávy aniž by došlo k poškozenía poskytne vám přehled o tom, jaké nástroje můžete použít, pokud nemáte sekačku na trávu!

Moje nejlepší tipy na sekání vysoké trávy

Než sekačku vytáhnete, možná budete chtít zakrýt základny a ujistit se, že rozumíte tomu, co musíte (nebo nedělat), abyste zabránili poškození trávy, sekačky nebo vás. Pamatujte, že dlouhá tráva může velmi snadno ucpat vaši sekačku na trávu a pokud to neuděláte správně, můžete mít ještě větší problém!

Noste ochranný oděv

Vždy noste košile s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, uzavřené boty, ochranné brýle a ochranu sluchu při sekání vysoké trávy. Kdo ví, co se skrývá pod růstem, který jste teprve objevili? Je lepší být v bezpečí, než litovat a ujistit se, že jste chráněni!

Ujistěte se, že je vaše tráva suchá

Sekání mokré trávy může způsobit další problémy, kterým je lepší se vyhnout. Ujistěte se, že je vaše tráva suchá a že se ranní rosa před sekáním odpařila, protože mokrá tráva může ucpat vaši sekačku na trávu a hrudkovité zbytky trávy ponechané na vašem trávníku mohou udusit to.

Pro více užitečných informací na nejlepší čas dne pro sekání trávypodívejte se na tento článek!

Nabruste nože své sekačky na trávu

Není nic horšího než tupé nože sekačky na trávu! Pokud nejsou ostré, mohly by trhat trávou, což má za následek drsný, hnědý a nezdravý trávník. Pravidelné broušení nožů sekačky na trávu není potřeba pouze tehdy, když se musíte potýkat s velmi vysokou trávou – je to také obecně dobrý zvyk, pokud se potýkáte s mírně přerostlým trávníkem.

Profi tip: a běžná čepel je preferovanou možností při sekání vysoké trávy. Další informace o rozdílu mezi běžnými a mulčovacími noži naleznete v tomto článku!

Ujistěte se, že poblíž nejsou žádné děti ani domácí mazlíčci

Děti a domácí mazlíčci mají svůj vlastní rozum a nejsou si vědomi nebezpečí, která představuje sekání trávy. Je na vás, abyste zajistili, že jsou mimo nebezpečí. Je to možné pro vaši sekačku narážet kameny nebo rušit nepřátelského návštěvníka, jako je hadtakže je velmi důležité, aby se děti a domácí mazlíčci nedostali do oblasti, kterou sekáte, než začnete.

Než začnete, zkontrolujte trávník

Nikdy nevíte, co se může skrývat pod přerostlou trávou. Vždy je dobré provést kontrolu oblasti, kterou plánujete sekat, abyste na žádnou nenarazili spadlé větve, kameny nebo cokoli jiného, ​​co by mohlo potenciálně poškodit vaši sekačku a poslat vám do cesty kusy dřeva nebo kamene.

Pauza v pravidelných intervalech

Jako každé zařízení, které používáme, jsou vázáni přehřát a vypnout pokud se používá příliš dlouho najednou bez jakýchkoliv přestávek. Nezapomeňte se zastavit a dát své sekačce příležitost pravidelně vychladnout, jinak budete muset sekání pozastavit a pokusit se přijít na to, jak ho znovu spustit.

Pro další tipy na jak sekat dlouhou trávupodívejte se na toto video uživatele YouTube Creative for Fun:

4 snadné kroky k sekání vysoké trávy

Přejděme k praktickým krokům při sekání přerostlé trávy! Zde je snadné sledovat 4-stupňový proces sečení které vám pomohou vypořádat se s vysokou a hustou trávou:

  1. Nejprve použijte vytrhávač plevele nebo vyžínač strun. Sekačka na plevel nebo strunový vyžínač vám pomůže posekat část trávy, aby sekačka na trávu mohla snáze posekat zbytek.

Pamatujte, že byste se nikdy neměli pokoušet posekat všechnu trávu na jeden přejezd, protože to poškozuje kořeny a ovlivní zdraví vaší trávy v budoucnu.

  1. Trávu zalijte a poté ji nechte týden v klidu. Omlouváme se přátelé, ale sekání vysoké trávy není úkol na jeden den (alespoň ne, pokud to chcete dělat správně). Tráva musí mít šanci se vzpamatovat, než do ní znovu vstoupíte se svou sekačkou.

Jakmile projedete přerostlou trávu sekačkou, dejte jí pořádnou dávku vody a nechte týden odpočívat.

  1. Je čas vytáhnout sekačku na trávu na druhé kolo. Týden po prvním kole sekání vysoké trávy proces zopakujte, ale se sekačkou na trávu místo sekačkou nebo sekačkou na trávu. Sekačky na trávu vám zajistí čistý a rovnoměrný povrch. Tentokrát se pokuste zaměřit na sekání trávy na přibližně 6 palců nebo méně.
  1. Čas úklidu. Posekanou trávu shrabujte a pytlujte, aby neudusila trávu ležící pod nimi. Případně můžete z odřezků vytvořit mulčovací záhon.

Pro hloubkový a vizuální popis jak postupovat při sekání přerostlého trávníkupodívejte se na toto video uživatele YouTube The Lawn Care Nut:

Žádná sekačka? Žádný problém!

Pokud je pro vás sekání trávy novinkou a ještě nevlastníte sekačku nebo travní traktor, můžete použít i základní nářadí na sekání trávy, které lze ovládat ručně. Tyto nástroje budou samozřejmě vyžadovat určité úsilí navíc, protože se ovládají ručně, ale rozhodně je to proveditelné.

3 nejběžnější ruční nástroje, které lze použít k sekání přerostlé trávy, jsou kosy, zahradní srpy a nůžky.

Kosy

Čištění dvora pomocí kyvné kosy na trávu tam a zpět

Kosy se skládají z dlouhých násad nazývaných snaiths, ofsetových rukojetí a zakřivených ocelových čepelí. Chcete-li použít kosu na trávu, budete muset kývat čepelí tam a zpět při sekání vysoké trávy. Nejlepší způsob, jak toho využít, je zajistit, aby byl nůž při manévrování rovnoběžný se zemí.

Podívejte se na toto video uživatele YouTube FortyTwoBlades srozumitelná názorná ukázka toho, jak sekat vysokou trávu kosou:

Zahradní nůžky

Profesionální zahradník prořezává trávu zahradními nůžkami

Zahradní nůžky jsou v podstatě příliš velké nůžky, které jsou určeny pro použití venku na zahradě.

Jsou jedním z nejoblíbenějších ručních nástrojů, protože se tak snadno používají. Nůžky se nejlépe používají ke stříhání malých částí vysoké trávy. Při použití nůžek na zarostlém trávníku nezapomeňte pro dosažení nejlepších výsledků držte nůž rovnoběžně se zemí.

Srpy

Muž v zelených rukavicích čistí trávu srpem

Srpy jsou nástroje s Čepele ve tvaru C které se historicky používaly jako sklizňové nástroje. Jsou také velmi užitečné pro sekání trávy. Chcete-li použít srp, jednoduše přejeďte nožem přes trávu v místě, kde je chcete sekat.

Nejčastější dotazy

Jak vysoký je příliš vysoký na sekání trávy?

Výška, která je příliš vysoká na sekání trávy, by byla něčím víc než 2 palce vysoký. Je to proto, že čím delší jsou stébla trávy, tím je pro stroje, jako jsou sekačky, problematičtější manipulace. Následné čištění je také velmi časově náročné a obtížně zvládnutelné.

Jaký nástroj se používá k sekání vysoké trávy?

Nástroj používaný k sekání vysoké trávy je a sekačka na trávu. Existuje však několik dalších nástrojů, které mohou být stejně užitečné. Patří mezi ně požírače plevele, vyžínače, zahradní nůžky, kosy a srpy. Některé z nich jsou automatizované na elektrický nebo plynový pohon, zatímco jiné jsou ovládány ručně.

Jak mohu sekat trávník bez sekačky?

Trávník můžete sekat i bez sekačky pomocí jiného nástroje na sekání trávy. Na trhu je několik nástrojů, jako jsou plevele, vyžínače, zahradní nůžky, kosy a srpy.

Můžete použít tlačnou sekačku na vysokou trávu?

Na vysokou trávu můžete použít tlačnou sekačku. Pokud nejprve sekáte dlouhou trávu strunovou sekačkou, neměli byste mít problém s použitím tlačné sekačky přebytečnou trávu posekat. Pokud používáte pouze tlačnou sekačku, bude vám to trvat déle sekačka nemusí zvládnout.

Může ruční sekačka sekat vysokou trávu?

Ruční sekačka na trávu umí sekat vysokou trávu, nebyly však navrženy pro použití na zarostlém trávníku. Zatímco většina sekaček na trávu se dokáže propracovat velmi vysokou trávou, jistě vám to zabere mnohem více času a bude to vyžadovat zvláštní úsilí.

Nyní víte, jak sekat vysokou trávu!

Tady to máte: vše, co potřebujete vědět o tom, jak se vypořádat s frustrujícím dlouho zarostlým trávníkem, který ničí estetiku vaší zahrady. Není nic lepšího než vzhled čerstvě posečeného trávníku, takže se rozlučte s dny strávenými uvnitř a přijďte na pikniky venku na slunci se svými blízkými.

Doufám, že vám tento článek pomohl. Pokud ano, zanechte prosím níže komentář. Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky!

Poslední aktualizace 2022-07-06 v 01:29 / Přidružené odkazy / Obrázky z Amazon Product Advertising API