How to decorate a home with kids without compromising your style

Estetika mého domova je pro mě velmi důležitá – chci, aby prostory, ve kterých žiji, byly uklizené, organizované, elegantní, inspirativní a povznášející. To není jen o vzhledu. Jde také o to, jak se cítím. Život ve stylovém, skromném domě mi pomáhá cítit se klidně a v pohodě. Cítil bych úzkost, kdyby tam bylo hodně nepořádku, barev nebo vizuálního šumu. Chci, aby můj domov byl místem odpočinku a regenerace.

A víte, co s sebou přináší spoustu věcí a obrovské množství hluku?! Dítě. Určitě dost na to, aby obrátil dům vzhůru nohama.

Od loňského narození mé dcery se můj domov vyvinul a změnil, aby se do něj vešel tento malý človíček, ale jádro konceptu prostoru tam stále je. Můj domov je stále jednoduchý a navenek klidný. Je tu trochu více nepořádku, trochu více chaosu a všeho ostatního, co s sebou přináší malinký človíček, ale nějak se mi podařilo udržet na kostech můj styl interiéru. Mám béžovou sedačku (asi to není tak rozumné, ale ouha!), bílou pracovní desku a bledě vymalované stěny a všechno to pořád funguje. Nemusela jsem vyměňovat věci, které miluji, ani výrazně měnit způsob zdobení. Jde o to mít dobrou představu o tom, jak chci, aby můj domov vypadal a vypadat, pečlivě vybírat dětský nábytek, který bude ladit s mým stylem, a zajistit, aby se moje dítě bez problémů začlenilo do našeho domova, místo aby ho úplně převzalo.

Zde sdílím své tipy, jak si svůj domov vyzdobit po svém, aniž bych slevil ze stylu.

Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj stylDesign pro děti: Petrův stůl a židle od Carl Hansen & Søn

Jak vyzdobit domov s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl

Přizpůsobte své myšlení
Můj první tip by byl, abyste se blíže podívali na to, jak si myslíte by měl ozdobit s dětmi a možná zpochybnit některé z těchto přesvědčení. To, že máte malé děti, neznamená, že se nemůžete těšit z určitých věcí nebo mít doma určité předměty. Rozhodně to neznamená, že musíte své nápady omezovat nebo je dělat nudnými, jen kvůli praktičnosti!

Vybrala jsem si světle béžovou pohovku, dokonce i se psem a miminkem, ale hlídáme si ji a fungujeme tak, že si dáme pozor nebo sedačku přikryjeme krásnou dekou. Pořád si užíváme prostor a dokonce si občas dáme na pohovce červené víno! Podobně, pokud se vám opravdu líbí vzhled sametové pohovky, vyberte samet odolný vůči skvrnám, který se snadno čistí. Pokud opravdu chcete, můžete to udělat pro vás.

Také chci svou dceru naučit respektovat věci kolem sebe a ukázat jí, jak si hlídat své věci. Pro mě to začíná doma.

Ujistěte se, že dítěti věnujete prostor nebo oblast
Kromě jejich pokoje si vytipujte malý prostor, který je jejich. Může to být celá herna, pokud máte prostor, nebo jen malý koutek, pokud vám chybí místo. Pomáhá udržet hračky/nepořádek/nepořádek na jednom místě a poskytuje jim prostor, který mohou vlastnit, takže se cítí jako součást domova.

V našem otevřeném obývacím/kuchyňském prostoru je to trochu složité – je to tepající srdce našeho domova, kde se děje všechno, od vaření a práce až po hraní a odpočinek. Ale máme velkou truhlu na její hračky a kulatou podložku, která je dostačující. Když pak přijde večer, můžeme znovu získat svůj prostor tím, že uklidíme hračky a srolujeme podložku a dáme ji pod pohovku. Pomáhá, když nemusíte vidět jejich věci, když jste dospělí, ať už je to zavírání dveří v prostoru nebo skrývání všeho mimo dohled.

Jednoduchá genderově neutrální školka - REVEAL!Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl-5

Skladování je král
Což mě přivádí k mému dalšímu bodu, skladování. Dobré úložiště je VŠECHNO, když nemáte děti, a ještě více, když je máte. Bez dostatečného úložného prostoru se váš prostor vymkne kontrole, budete mít hlavu všude kolem a nebudete moci relaxovat. Upřednostněte úložný prostor pro věci dítěte, ať už se jedná o otevřené police ve stylu Montessori na úrovni podlahy, ke kterým jsou snadno přístupné, nebo spoustu košů pro rozdělení knih, hraček, hudebního vybavení a dalších věcí pro miminko.

Úložný prostor, který si vyberete, nemusí být speciálně určen pro děti, můžete přizpůsobit to, co již máte, nebo hledat něco, co se bude hodit ke zbytku vašeho domova. Jen se ujistěte, že je snadno přístupný, aby ho skutečně použili, a na konci dne můžete věci rychle uklidit.

Děti ve skutečnosti potřebují méně, než si myslíte
Moje dcera je vlastně nejvíc pohlcená něčím, když to není hračka. Nechali jsme ji hrát si s čímkoli, pokud je to bezpečné. Tupperware naplněný náhodným sortimentem předmětů a víček ji může šťastně bavit (na deset minut!). Nepotřebujete mnoho hraček. Nedávno jsem četla, že dítě je více zaujaté a soustředěné, když má omezené množství hraček (kolem 8), které se pravidelně střídají. V podstatě: jejich věci nemusí křečovat vašemu stylu.

Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl-5Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl

Provádějte praktická rozhodnutí a přitom myslete na estetiku
Nejlepší interiéry berou v úvahu jak formu, tak funkci – vypadají jako součást a fungují i ​​na každodenní úrovni. Mějte na paměti svůj styl, ale přemýšlejte o dostupných materiálech. Stále si můžete vybrat tu bledou barvu stěny, stačí zvolit stíratelný povrch, abyste se nemuseli bát otisků. Namísto krásného huňatého koberce v marockém stylu najděte omyvatelnou syntetickou verzi, kterou lze vložit do pračky nebo prát na místě. Nebo si pro svůj jídelní stůl vyberte desku z linolea místo dřeva, které by se mohlo poškrábat nebo poškrábat.

To, že jsou děti, neznamená, že potřebují dětinské věci
Pokud nechcete slevit ze svého stylu, mějte dobrou představu o tom, jaký styl to je, a podle toho vybírejte položky. Podívejte se na svůj domov a vyberte si běžné barvy, tvary nebo motivy a poté je vyhledejte v dětském domácím vybavení nebo jakýchkoli nových položkách, které byste mohli potřebovat. Vybral jsem si například jednobarevnou flekatou hrací podložku, která měla v designu stále prvek hravosti, ale zapadala do mého monochromatického stylu.

Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj stylJak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl-5

Diskrétní, minimalistický design je v mé knize vždy vítězem
Jednoduše navržené předměty vždy obstojí ve zkoušce času a zapadnou do vašeho domova. Volba minimalistického designu zajistí, že dětské věci nebo dětské náplně budou méně rušivé nebo zřejmé na pohled. Vezměte si naše schodišťová brána – Hledal jsem vysoko a nízko po něčem, co by bylo diskrétní a ne příliš hrozné na pohled. Našel jsem dřevěný, který měl čisté linie a jednoduchou estetiku. Vůbec mi nevadí, že tam je. A naštěstí, shodou okolností, tak trochu pasuje k mým jídelním židlím. [Ad – Affiliate link]

Umístěte své nejkrásnější předměty vysoko
Brzy poté, co se nám narodila dcera, jsme přesunuli konferenční stolek z obývacího pokoje. Jen to překáželo a později, když se plazila kolem, nebylo možné, abychom měli hezké předměty na dosah malých chytacích ručiček. Stěny jsou vaši přátelé. Použijte police k vystavení svých nejcennějších nálezů a schovejte spodní plochy na nerozbitné věci (stále máme venku několik knih od konferenčního stolku, protože na tom tolik nezáleží, jestli je stáhne). Večer můžeme vždy vytáhnout svíčku nebo dvě, pokud máme chuť.

Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl-10Jak zdobit s dětmi, aniž byste ohrozili svůj styl

Ujistěte se, že je váš prostor přizpůsobivý
Domov by měl fungovat každému, kdo v něm žije, takže adaptabilita je klíčová. Chcete, aby se váš domov snadno změnil z denní zábavy na klid pro dospělé, aniž byste museli dělat příliš mnoho. To by mohlo znamenat lehké odkládací stolky, které můžete během dne odsunout na jednu stranu místo konferenčního stolku. Nebo taburet nebo podnožka se skrytým úložným prostorem. Nebo podložku na hraní, kterou můžete strčit pod pohovku, když ji nepoužíváte.

Zapojte děti do procesu navrhování
To by mohlo být pro starší děti, ale mohlo by to pomoci dětem ocenit jejich prostor, pokud se na jeho výrobě podílejí. Udělejte si z toho zábavu: strávte odpoledne společným vytvářením náladových nástěnek, vezměte je, aby si vybrali nějaké látky, vyzkoušejte společně pohovky, přiveďte je k zájmu o design. Když jsem byl mladší, byl jsem posedlý tím, že jsem si prohlížel katalog IKEA a zjišťoval, jak bych si mohl přestavět svůj pokoj, abych ho trochu osvěžil! Znamenalo to, že jsem se staral o svůj prostor a staral se o své okolí.

Nejvíce ze všeho, když zařizujete domov s dětmi nebo dokonce bez nich, myslete na to, co od prostoru chcete VY. Jsou jen malou (ale velmi důležitou) součástí vašeho domova. Váš interiér se nepochybně změní s malým, ale stále může fungovat pro vás. Možná se to dokonce změní k lepšímu.

Design pro děti: Petrův stůl a židle od Carl Hansen & Søn