How To Dry Out A Wet Lawn 2022

Chcete-li vysušit mokrý trávník, musíte začít tím, že zjistíte přesnou oblast problému, tedy místo, kde se voda shromažďuje a odkud odtéká. Jakmile je toto zjištěno, můžete kopat drenážní příkopy, házet travní semeno na trávník nebo zaplňovat nízká místa.

Potýkáte se se špatnou drenáží ve vaší zahradě, která znemožňuje vysychání? Mokrý dvůr může být nepříjemný, protože se musíte vypořádat s špinavými stopami, které jdou po blátě po vašem domě, a nikdy nemáte šanci si užít svůj dvůr kvůli rozmačkanému trávníku.

Naštěstí existují několik způsobů, jak vysušit mokrý dvůr. Některé jsou snadné, zatímco jiné jsou více do hloubky a vyžadují více úsilí. Hack, který pro vás funguje, závisí na tom, jak vážný je váš problém.

Pokračujte ve čtení, kde najdete vše, co potřebujete vědět o rychlém vysoušení vaší mokré zahrady.

7 způsobů, jak rychle vysušit mokrý dvůr

Pokud hledáte praktické způsoby, jak rychle uklidit zablácený dvůr, jste na správném místě!

Za prvé: jak víte, zda máte? aktuální problém ve vašich rukou? Je zcela normální mít mokrý trávník po období deště a měli byste počítat s tím, že po dešti nebo v období dešťů budete mít mokrý dvůr alespoň den nebo dva. Budete vědět, že máte na rukou neúčinný drenážní systém, když tyto louže po nějaké době odmítnou vyschnout.

Než se pustíme do toho, jak to opravit, musíme zjistit, co to je hlavní příčina problému. Mezi nejčastější příčiny bahnitého dvora patří stojatá voda v nízkých oblastech po dešti, přetečení přebytečné vody z drenážního potrubí a odtok vody ze sousedova dvora.

Špatné odvodňovací oblasti mohou být také výsledkem druh půdy na vašem dvoře. Například kamenitá nebo zhutněná půda nesnadno absorbuje vodu. Je to proto, že lepkavé, jílovité půdy obvykle špatně prosakují, což neumožňuje vodě z povrchu prosakovat do země.

The svahu vašeho dvora je zde také významným faktorem, protože zarovnané trávníky nebo dvorky s vyšším obvodem a nižším středem budou shromažďovat přebytečnou vodu.

Dobrou zprávou je, že všechny – kromě jednoho – z těchto problémů lze opravit pomocí níže uvedených metod. Bohužel, pokud problém způsobuje sousedova kanalizace, budete s nimi muset komunikovat, abyste našli nejlepší řešení pro vás oba.

Jdeme na to! Tady jsou naše top 7 způsobů, jak dosáhnout toho, aby váš trávník vypadal jako nový.

Zkontrolujte těsnost kanalizačního a vodovodního potrubí

Pravidelná kontrola úniku vody z hadice nebo kanalizace.

A netěsnost kanalizačního potrubí nebo přerušený vodovod může způsobit zaplavení trávníku. Pokud si myslíte, že by to mohlo být příčinou vašeho mokrého dvora, musíte zavolat instalatéra, aby problém potvrdil. V závislosti na tom, kde žijete, může váš instalatér opravit potrubí nebo budete muset kontaktovat místní obec, aby to vyřešila.

Pokud je to skutečně vaše kanalizační potrubí, které uniká, všimnete si nepříjemného zápachu na vašem dvoře. Kromě poškození zařízení je také únik kanalizačního vedení hazardování se zdravím a je potřeba co nejdříve opravit.

Některé běžné příznaky a perforovaná trubka zahrnovat zaplavený trávník, který není v souladu s nedávným počasím, stojatou vodu bez zjevné příčiny a podmáčené plochy v oblastech bez předchozích záplav.

Tip pro profesionály: sledujte své účty za vodu! Pokud zaznamenáte neočekávané nebo neobvyklé zvýšení účtu za vodu, je pravděpodobné, že došlo k úniku.

Vykopejte odvodňovací příkopy

Drenážní příkopy, které pomohou dvorům rychle vyschnout.

Kopání odvodňovacího příkopu je často nejlepším způsobem, jak opravit mokré dvory, protože tyto problémy jsou častěji způsobeny tím, že neúčinný drenážní systém na místě. Když je voda přiměřeně nasměrována mimo váš domov a dvůr, může to vést k podmáčeným oblastem, které vás vystaví riziku eroze a poškození majetku.

Francouzský žlab je nejvhodnějším typem výkopu, který lze kopat, pokud potřebujete zlepšit svůj stávající kanalizační systém. Francouzský odtok využívá děrovanou drenážní trubku, která je pokryta štěrkem. Tento systém rovnoměrně distribuuje vodu do podzemí v široké oblasti, takže celý váš dvůr může vyschnout a vyschnout eliminující riziko eroze.

Používá se francouzský odtok gravitace k odvádění vody z vašeho trávníku nebo podmáčené oblasti a měl by být instalován na nejnižším konci vašeho dvora. Pokud se rozhodnete pro francouzský odtok, pamatujte, že musí zůstat pod zemí, takže budete muset vykopat příkop, vložit trubku, zasypat ji ornicí a poté oblast znovu osít.

Pro hloubkový pohled jak to lze udělat, podívejte se na toto video uživatele YouTube French Drain man:

Vyplňte nízká místa

Muž kopal jarní půdu lopatou, aby zaplnil nízká místa.

Nic netušící nízká místa na vašem dvoře mohou být ve skutečnosti mnohem nepříjemnější, než se zdá pouhým okem. Tyto nízké oblasti jsou známé sběr vody a podpora podmáčených trávníků.

Pokud si myslíte, že mokré oblasti na vašem dvoře jsou způsobeny stojatou vodou v nízkých oblastech, vše, co musíte udělat, abyste to opravili a zlepšili svůj odvodňovací systém, je naplňte je štěrkem nebo stavebního písku.

Jakmile oblast naplníte několika centimetry štěrku nebo písku, zakryjte ji ornicí. Navršte a udusejte dostatek ornice, abyste vytvořili rovnoměrnou vrstvu, která je v souladu s okolním trávníkem.

Tato metoda umožní vodě odvodňovat a rozvádět pod zemí. Účelem použití štěrku nebo písku k tomu je zabránit stékání, které se jen shromažďuje v jiné oblasti. To je zvláště výhodné v oblasti s jílovitou půdou, protože štěrk a písek pomohou vyschnout mokré bahno ještě rychleji.

Přidejte travní semeno

Přidejte ruku plnou travních semen nad oblast trávníku bez trávy.

Travní semeno je perfektní houbou absorbovat přebytečnou vlhkost při pěstování více trávy v procesu. Semena potřebují k růstu hodně vody a v prvních několika týdnech po zasazení je jejich růst silně závislý na přijímané vodě.

Voda navíc? Žádný problém! Vše během okamžiku vysají, vysuší vaši mokrou oblast a dodají vašemu trávníku půvabnou vzpruhu.

Provzdušněte svůj dvůr

Zahradník provzdušňuje zahradní trávník vidličkou.

Aby měla půda schopnost absorbovat přebytečnou vodu, je potřeba ji provzdušňovat. Kompaktní půda neumožňuje absorpci vody a vede ke stojaté vodě. Provzdušňovaný dvůr podpoří distribuci vody na vašem dvoře a snížit záplavy. Chcete-li provzdušnit váš dvůr, bude nutné vaši půdu rozložit, aby měla prostor pro dýchání.

K provzdušnění vašeho dvora můžete použít provzdušňovací nástroj, jako je jádrový provzdušňovač nebo hrot. Ty si lze pronajmout nebo zakoupit ve většině místních železářství.

Vytvořte Dešťovou zahradu

Dešťová zahrada je jednou z nej funkční řešení k opravě rozbahněného dvorku a přitom je stále praktické s využitím přebytečné vody. Účelem dešťové zahrady je nasměrovat odtok vody do jedné oblasti, která má různé voděodolné rostliny.

Dešťová zahrada je chytrým řešením i v oblastech s jílovitou půdou, kde může být trochu obtížnější opravit špatné odvodňovací systémy. Nejen, že to pomůže ochránit váš trávník před poškozením, ale také si vypěstujete krásnou zahradu.

Chcete-li vybudovat dešťovou zahradu, musíte nejprve vykopat odvodňovací příkopy ve směru nízko položeného místa na vašem dvoře. Jakmile se zaměříte na místo, kde chcete, aby byla vaše zahradní postel umístěna, vykopejte ji asi 4-8 palců, aby byla schopna zadržovat vodu. Ohraničte zahradu kameny a pak zasaďte!

Mezi nejideálnější rostliny pro dešťové zahrady patří vodní yzop, bršlice, orobinec, kosatec a sloní ucho.

Vybudovat Hardscape

Dvorek obytného domu se zeleným trávníkem.

I když je tento nápad mnohem méně DIY a více v duchu najmutí dodavatele, který vám pomůže, mějte na paměti, že pokud nechcete znovu čelit problémům s odvodněním a hledáte trvalé řešeníto je ono.

Hardscape je v podstatě an dostatečně odvodněná a vyvýšená betonová terasa. Jsou užitečné, když máte co do činění s obtížným odvodňovacím systémem, protože jsou určeny k prolévání vody.

Ano, tento nápad je rozhodně dražší než kterýkoli z ostatních, ale pokud chcete řešení typu přes noc, které je také trvalé, je to cesta, kterou musíte udělat.

Rizika mít mokrý dvůr

Zaostřený obraz mokré zelené trávy na dvoře.

Obvykle si mokrý a rozmočený dvůr nespojujeme s ničím příliš vážným nebo škodlivým kromě jeho nedostatku estetického vzhledu, ale může to být škodlivé pro váš dvůr a majetek.

Rozmočený trávník může velmi snadno zničit váš dvůr, protože je náchylné k houbovým chorobám. Funguje také jako živná půda pro komáry a další otravný hmyz přenášející nemoci. Pokud jste vášnivým zahradníkem, mokrá půda na vašem dvoře bude vaší nejhorší noční můrou, protože vašim vzácným rostlinám hrozí utopení.

Nezapomínejme, že mokrý dvůr je významnou příčinou eroze půdy a katastrofální úniky, které mohou snadno proniknout do vašeho domova.

Jednou z největších obav lidí je, zda mohou sekat trávník. To je odsuzováno z mnoha důvodů. Pro začátek mohou mokré kousky trávy ucpat vaši sekačku na trávu a poškodit váš trávník. Mějte na paměti, že mokré nečistoty se obecně hůře řežou, protože čepele mají tendenci shlukovat dohromady. Zůstane vám tak drsný trávník.

Sekání mokrého trávníku dává noži sekačky na trávu namáhavější trénink a pravděpodobně budete muset stejné místo pokrýt dvakrát nebo třikrát, abyste dosáhli slušného sečení.

Nejčastější dotazy

Co nasává vodu na dvoře?

K nasátí vody na dvoře můžete použít zahradní kompost, písek, rostliny milující vodu v deštných zahradách, plíseň listů a hnůj. Ty otevřou ucpaný dvůr a umožní vstřebání vody.

Jaký druh trávy absorbuje nejvíce vody?

Druh trávy, který absorbuje nejvíce vody, je Indická tráva. Tento druh trávy pochází ze Severní Ameriky. Kostřava luční je také skvělá tráva pro pěstování ve vlhkých oblastech, protože má silné kořenové systémy a dobré zadržování vody.

Po několika dnech deště Jak dlouho mám nechat trávník před sekáním vyschnout?

Po několika dnech deště, jak dlouho byste měli počkat, než budete sekat záleží na množství srážek. Po silném dešti nebo v období dešťů byste měli počkat jeden nebo dva dny. Pokud řešíte jen slabé přeháňky nebo ranní rosu, měli byste počkat mezi třemi až pěti hodinami.

Nyní víte, jak vysušit mokrý trávník

Vysušit mokrý dvůr opravdu není tak těžké! Doufám, že vám těchto 7 metod poskytlo určitý přehled o tom, co by mohlo způsobit problém a jak jej můžete vyřešit. Zatímco některé z nich vyžadují, abyste si trochu ušpinili ruce, výsledky budou mluvit samy za sebe!

Jen si pamatujte, že dlouhodobě stojící voda není nikdy dobrá věc, takže je to nejlepší buď proaktivní když máte tušení, že váš drenážní systém je v nepořádku.

Pokud vám tento článek pomohl, zanechte prosím komentář. Rádi bychom od vás slyšeli!