How to Make the Most Out of Your Kitchen Windows

Krásná kuchyňská okna v moderním domě

Pro mnoho majitelů domů jsou okna v kuchyni dodatečným nápadem – ale nemělo by to tak být. I malá okna mohou přinést jasné přirozené osvětlení a vytvořit teplo, aby byla vaše kuchyně příjemná. Chcete-li však získat tento příjemný a osvěžující pocit, musíte s těmito okny zacházet správně a dělat správná rozhodnutí o designu, která jim pomohou poskytnout vám nejlepší výkon.

Získejte z oken kuchyně optimum života, funkčnosti a krásy s těmito užitečnými, kreativními tipy professional úpravy oken, návrhy a možnosti výměny oken.

Dekorativní způsoby, jak zvýraznit stávající kuchyňské okno

Chcete-li okna co nejlépe využít, zamyslete se nad tím, jak toto okno ve vaší kuchyni funguje. Zvažte také, jakých cílů byste v tomto prostoru chtěli dosáhnout.

 • Chcete, aby pokoj přinesl přídavné světlo?
 • Potřebuje prostor větší Soukromí?
 • Mohl dekorativní vkus pomoci oknu vyniknout?
 • Prospělo by místnosti a pop barvy?
 • Snažíte se udržet malou oblast atraktivní a uklizené?

Na základě toho, čeho chcete dosáhnout, zvažte tyto návrhy a buďte kreativní! Kuchyně totiž dostávají velké využití a lze je snadno přehlédnout. Ale jen s trochou snahy může ten váš vyniknout a být krásný a jedinečný.

Vyberte si hezkou okenní fólii

Ať už chcete mít malý prostor štíhlý a podlý, nebo se nechcete obtěžovat čištěním oken, dekorativní fólie je vynikající volbou. Tyto fólie mají mnoho vzhledů a snadno se instalují jako kryt na kuchyňské sklo.

Vyberte si skvělý vzor

Chcete-li své kuchyni dodat osobitost, hledejte závěsy nebo stínidla s atraktivními vzory, které doplňují nebo kontrastují s vaším barevným schématem. Zajímavý style upoutá pozornost hostů a dá vašemu prostoru vyniknout.

Udržujte to jednoduché

Pokud má váš prostor hodně vizuálního zájmu, udržujte výzdobu oken jednoduchou. Bílé nebo téměř bílé žaluzie se snadno instalují a nebudou odvádět pozornost návštěvníků od úžasného řeznického bloku nebo žulového baru, do kterého jste investovali.

Zůstaňte v pohodě s roletami

Jednoduché, ale elegantní řešení, okenice skvěle zadržují nebo propouštějí světlo a jsou o krok výš než žaluzie. Dodají každému pokoji nádech třídy.

Buďte kreativní s materiály

Existuje tolik různých typů úprav oken – a to včetně materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Nebojte se vybočit z tradičních vinylových rolet a jít s různými látkami, dřevinami a dokonce i kovovou sítí. Textura může vytvořit pěkný kontrast ke zbytku vaší kuchyně.

Maximalizujte přirozené osvětlení

Ujistěte se, že vaše kuchyňské okno přivádí co nejvíce světla. Ošetření oken, které nezabere drahocenný skleněný prostor, je nutností. Průhledné látky nebo jednoduchá matná fólie umožňují pronikání světla a zároveň poskytují určité soukromí.

Nainstalujte obrazovku

Užívat si čerstvého vzduchu ve vaší kuchyni je skvělé – zejména proto, abyste se zbavili intenzivních pachů z vaření. Zajistěte lepší větrání a zároveň chraňte před hmyzem přidáním nové okenní clony.

Investujte do atraktivní a praktické výzdoby

Vyhněte se přeplněnému parapetu pomocí dekorativních nástrojů, které vytvářejí čistý a úhledný vzhled. Kupte si například elegantní nádobu, do které budete držet (a schovat!) houbičku do dřezu, spolu s odpovídajícím dávkovačem mýdla. (Proč neprocházet Pinterest a on the internet časopisy a hledat nápady?)

Při výměně kuchyňského okna postupujte strategicky

Pokud vaše současné kuchyňské okno není na šňupacím tabáku nebo pokud nemůže dělat to, co byste chtěli, vyplatí se investovat do zcela nového. S dnešními moderními okny je tolik možností (zejména Pella®naše oblíbená značka k instalaci!).

Zde jsou některé z našich oblíbených nápadů, jak vytvořit nová okna, která dodají vaší kuchyni život a styl.

Jdi na velkou

Vzhledem k tomu, že starší kuchyně jsou notoricky známé tím, že jsou tmavší než mnoho jiných částí domu, při přestavbě to řešte. Získejte největší okno, jaké můžete pro své rozvržení. To přinese více přirozeného světla, zpříjemní pohled ven, když jíte s přáteli a rodinou, a dodá pocit prostoru do té nejútulnější kuchyně.

Zvýrazněte okno

Vaše okno nemusí být jen dodatečný nápad. Záměrný výběr designu je skvělý způsob, jak dát vaší kuchyni jedinečný styl. Několik způsobů, jak to udělat, je:

 • Nainstalujte klenuté okno professional kouzlo a teplo.
 • Přidejte velký obrázkové okno professional skvělé výhledy.
 • Volte poutavé akcenty jako např diamantové desky nebo mřížky professional větší vizuální zajímavost.

Buďte odvážní s vlastní úpravou

Bílé parapety a obložení jsou tradiční a jednoduché, ale dnešní okna nabízejí tolik možností. Zejména Windows Pella® mají několik skvělých možností! Vytvořte si vlastní vzhled pomocí:

 • Dramatický, tmavé odstíny které vypadají ultra-čerstvě
 • Bohaté dřevěné obložení který kontrastuje se současným ocelovým příslušenstvím
 • Průmyslová svítidla z černé oceli které vytvářejí moderní atmosféru

Myslet mimo krabici

Kdo říká, že vaše kuchyňské okno musí přesahovat dřez? Pokud provádíte celkovou rekonstrukci, zvažte přidání okna od podlahy ke stropu na jinou stěnu. Nebo nainstalujte skleněné dveře s příčkou nebo vitráží nad nimi pro nezapomenutelný styl.

Buďte hrdí na okna svého domova

Certifikovaný dodavatel Pella Platinum

Je váš domov připraven na proměnu? Budete potěšeni tím, jak okna Pella mohou proměnit vaši kuchyni – a celý váš dům. A jako a Pella Platinum Preferovaný dodavatel, jsme speciálně vyškoleni, abychom správně instalovali tato prémiová okna, abyste získali maximální výkon.

Ať už chcete jen jedno nebo dvě nová okna nebo zcela nový vzhled vašeho domu, přátelští členové týmu John McCarter Design jsou připraveni vám pomoci. Kontaktujte nás a zjistěte více o výběru perfektních oken, která ozdobí váš domov.