Is the Flexispot EG8 Comhar Sit Stand Desk the Best Option for Your Home Office?

Čtyřicetiletá běloška pracuje u stolu Flexispot EG8 Comhar Sit Stand ve stoje.

The Stůl k sezení Flexispot EG8 Comhar má motorizovaný zvedací mechanismus pro snadné použití.

Vždy jsem byl docela zvědavý na stůl na sezení a na to, zda se do něj skutečně vyplatí investovat. Moje práce je do značné míry založena na stole a trávím osm hodin denně sezením u svého stolu ve svém coworkingovém prostoru v Totnes. I když momentálně nemám žádné zdravotní problémy, které by z toho vyplynuly, rozhodně cítím, že s přibývajícím věkem to není úplně ideální a má to ovlivněné držení těla a rozhodně cítím, jak tuhnu.

Takže když mě Flexispot oslovil a zeptal se, jestli bych nechtěl zkontrolovat jejich EG8 Comhar sedací stůl se stojánkem Myslel jsem, že to pro mě bude ideální příležitost, abych zjistil, jak by mi stůl ve stoje mohl fungovat a jestli to bude mít vliv na to, jak se moje tělo cítí při celodenní práci u stolu.

Jsou pro vás stoly se stojanem na sezení dobré?

Stoly na sezení jsou skvělé pro to, abychom nás povzbudili k většímu pohybu během pracovního dne. Všichni víme, že trávit příliš mnoho času sezením je špatné pro naše fyzické zdraví, ale The Sedentary Behaviour Research Network také zjistila, že příliš mnoho sezení může být špatné i pro naše duševní zdraví. Zabýval se vztahem mezi sezením a depresí a zdá se, že výzkum podporuje myšlenku, že nadměrné sezení pozitivně koreluje s nárůstem deprese.

Příliš mnoho sezení je tedy zjevně špatné pro naši fyzickou a duševní pohodu. Ale je to horší. Podle British Medical Journaltrávit velké množství času sezením nebo lenošením během dne je spojeno s přibližně 70 000 úmrtími ročně ve Spojeném království a NHS vynakládá více než 0,7 miliardy liber ročně na léčbu zdravotních následků.

Ale je tu naděje. A Studie The British Medical Journal z roku 2019 ukázal, že jakákoli úroveň pohybu snižuje riziko předčasné smrti. Lékaři nás proto důrazně vyzývají, abychom byli během dne aktivnější a snížili množství času, který trávíme sezením. Nemusí to být ani intenzivní cvičení, pomáhá i lehká fyzická aktivita.

Kromě pravidelných přestávek od pracovního stolu a možná občasné procházky je stůl se stojánkem skvělým způsobem, jak do vašeho pracovního dne zavést více pohybu.

Čtyřicetiletá běloška pracuje v sedě u sezení Flexispot EG8 Comhar.

Jak fungují stoly na sezení?

Stůl na sezení je stůl, který vám umožňuje střídat mezi sezením a stáním snížením nebo zvednutím desky stolu. Způsob, jak toho dosáhnout, může být ruční nebo elektrický. V případě ručního mechanismu by uživatel normálně klikou klikou nastavil výšku, zatímco elektrický stůl by se pohyboval nahoru a dolů stisknutím tlačítka.

Stolek na sezení Flexispot EG8 Comhar má možnost naprogramovat 4 předvolby výšky.

Některé elektrické stoly, jako např Stůl k sezení Flexispot EG8 Comhar, mají možnost programování s předvolbami výšky. To umožňuje více uživatelům uložit své preferované nastavení výšky v rodinném prostředí nebo sdíleném pracovním prostoru. E8 lze naprogramovat se čtyřmi různými výškami, ale můžete také použít ovládací prvky k regulaci výšky mimo tyto předvolby, pokud budete potřebovat. Díky tomu je extrémně flexibilní a velmi snadno se používá.

Ovládací panel lze uzamknout stisknutím tlačítka, které zabrání dětem a domácím mazlíčkům překážet ve výšce stolu.

Opravdu příjemnou funkcí je antikolizní funkce, která zajišťuje bezpečnost tím, že zabraňuje poškození pracovní plochy nebo rozdrcení jiných předmětů a zařízení během pohybu. Stůl dokáže vycítit, zda se pod ním něco nenachází, a nebude pokračovat v klesání, pokud existuje možnost, že by se něco mohlo rozdrtit.

Jaká je správná výška pro stojící stůl?

Správná výška stojícího stolu zcela závisí na tom, kdo stůl v danou chvíli používá. A to je krása E8 Comhar, protože může být zvýšena nebo snížena, aby vyhovovala přesným požadavkům uživatele.

EG8 Comhar je navržen s ohledem na celou rodinu a má široký rozsah nastavení 28,3″-47,6″, díky čemuž je dokonale kompatibilní s výškou dětí.

Co je opravdu důležité, je nastavit stůl tak, aby vyhovoval vašim vlastním ergonomickým potřebám a podporoval správné držení těla. Například byste měli zajistit, aby byly vaše paže při práci ohnuté na 90 stupňů, s uvolněnými rameny a rovnými zády.

Stolek na sezení Flexispot EG8 Comhar má možnost naprogramovat 4 předvolby výšky.

Jaké jsou výhody sedacího stolu?

Jak jsme viděli, stoly na sezení mohou nabídnout mnoho výhod pro fyzické a duševní zdraví. Pojďme se tedy podívat, jaké to jsou.

Spaluje extra kalorie

Použití stolku na sezení nám umožňuje spálit více kalorií během pracovního dne. Studie ukázaly, že stání spálí asi 100-200 kalorií za hodinu, zatímco vsedě spálíte 60-130 kalorií. Je pravda, že to není velké množství, ale časem se to nasčítá. Pokud byste chtěli zvýšit počet spálených kalorií, můžete vždy zvážit cvičení ve stoje, jako jsou zvedání nohou nebo dřepy.

Zlepšuje držení těla

Jaké je vaše držení těla, když trávíte celý den u stolu? Můžu vám říct, jak je ten můj… hrozný. Můj krk a ramena jsou téměř vždy napjaté a když otočím hlavu, ozve se mi hrozné praskání v krku. Jednou jsem byl na masáži a paní řekla, že takové napětí ještě nikdy neřešila. Myslím, že je to kvůli „textový krk“ termín používaný k popisu namáhání páteře, když se neustále díváme dolů na naše telefony, notebooky nebo čtecí zařízení.

Používání stolu ve stoje může pomoci zlepšit držení těla a budovat naši základní svalovou sílu. A bylo prokázáno, že lepší držení těla zlepšuje naši náladu, zvyšuje kapacitu dýchání, zlepšuje trávení a snižuje frekvenci a intenzitu bolestí hlavy.

Doufám, že časem pomocí svého nového psacího stolu budu schopen zvrátit některé škody, které jsem napáchal na svém vlastním držení těla.

Zvyšuje náladu, soustředění a produktivitu

Výzkum ukázal, že vstávání nám pomáhá cítit se zdravěji, a když se cítíme zdravěji, máme tendenci mít lepší náladu. Vědci zabývající se mozkem na University College London také provedli studie to ukázalo, že když zaměstnanci dostali v práci stoly na stání, vykazovali lepší výkon ve svých úkolech, lepší přesnost a lepší rozhodování. Byli také otevřenější kreativitě.

Zlepšuje oběh

Vstávání může být pro náš oběh lepší. Doporučuje se stát alespoň dvě hodiny každý den, abyste pomohli zvýšit oběh a průtok krve a snížili riziko krevních sraženin. Takže použití stolu se stojánkem je skvělý způsob, jak prodloužit čas strávený stáním a zlepšit krevní oběh.

Čtyřicetiletá běloška pracuje u stolu Flexispot EG8 Comhar Sit Stand ve stoje.

Stojí za to stoly se stojanem na sezení?

Podíváme-li se na cenovku stolů se stojanem na sezení, jsou obvykle dražší než běžné stoly na sezení a dražší než stoly se statickým stáním, zejména pokud se jedná o elektrické modely, jako je např. Flexispot EG8 Comhar který je aktuálně v prodeji za 469,99 GBP.

Ale když se podíváme na další výhody pro fyzické a duševní zdraví, které lze získat z používání psacího stolu, rychle zjistíme, že výsledek rozhodně stojí za to.

Kromě toho má EG8 Comhar další výhody, kvůli kterým stojí za to zaplatit. Má 3 praktické nabíjecí porty USB (2x USB Type-A, 1x Type-C) zabudované do stolu, takže můžete rychle a snadno nabíjet svá elektronická zařízení.

Má také praktickou funkci proti srážce, která zajišťuje bezpečnost tím, že zabraňuje poškození pracovní plochy nebo rozdrcení jiných předmětů a zařízení během pohybu. Pokud jej tedy například snižujete, nespadne a nerozdrtí vám nohy nebo cokoliv jiného, ​​co může být pod stolem.

Psací stůl do malých prostor

Flexispot EG8 Comhar se obzvláště dobře hodí do menších prostor, protože zabírá minimální podlahovou plochu, přestože má velkoryse velký pracovní stůl. Skutečnost, že je k dispozici také v bílé, pomáhá, protože stůl nezabírá tolik vizuálního prostoru v místnosti, jako kdyby byl k dispozici pouze v černé barvě.

Psací stůl s úložným prostorem

Psací stůl Flexispot EG8 Comhar má vestavěnou úložnou zásuvku.

Jedna věc, která se mi na E8 Comhar obzvlášť líbí, je vestavěná úložná zásuvka, která vám umožní mít své věci po ruce, ale mimo stůl. Zásuvka není nijak zvlášť hluboká, což znamená, že ji nemůžete nacpat příliš mnoho, ale je dostatečně velká a hluboká, aby se v ní vešly vaše poznámkové bloky, pera a telefon.

Recenze Flexispot E8 Comhar Sit Stand Desk Desk

Celkově vzato jsem byl tímto produktem velmi ohromen. Konstrukce je opravdu povedená a materiály použité na její výrobu jsou špičkové kvality. Složení trvalo asi 30 minut a my dva jsme to postavili a postavili na místo.

Stůl byl zabalen ve dvou velkých krabicích, které byly opravdu docela těžké, a já jsem se snažil dostat je do své kanceláře sám. Musela jsem požádat o pomoc svého manžela, protože sama bych prostě nebyla schopná zvedat a manipulovat s krabicemi. To je určitě něco, co je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o nákupu E8 Comhar pro vaši domácí kancelář.

Líbí se mi vzhled psacího stolu, protože je velmi minimální a bílá verze vypadá velmi svěže a čistě. Nohy jsou obzvláště robustní a plocha z tvrzeného skla v bílé barvě je zakončena zaoblenými hranami pro extra bezpečnost, pohodlí, odolnost a eleganci.

Jednou nevýhodou, kterou jsem zjistil, je, že skleněná deska je velmi náchylná k lepkavým otiskům prstů a rozmazání. Proto je potřeba ho celkem pravidelně otřít a přeleštit. To však není nic velkého a stále dávám přednost skleněné desce stolu před dřevěnou čistě z estetických důvodů.

Vestavěná úložná zásuvka je velmi užitečná, aby udržela nepořádek na uzdě a zajistila, že pracovní plocha zůstane bez chaosu. A nabíjecí body USB jsou opravdu pěkným doplňkem.

Chvíli mi však trvá, než si zvyknu postavit se k práci. Jelikož jsem většinu svého pracovního života strávil sezením u stolu, vstávání mi stále nepřipadá úplně přirozené. Ale už si na to zvykám a v příštích týdnech se budu snažit prodloužit čas, který strávím stáním.

Ale všiml jsem si, že ve dnech, kdy si pamatuji, že trávím více času vestoje, můj krk a záda jsou rozhodně méně napjaté a moje nálada je o něco lepší. Doufejme, že se tyto výhody budou zvyšovat, čím déle budu stát.

Celkově mám se svým novým sedacím stolem velmi pozitivní zkušenost a bylo mi potěšením na něm pracovat. Zatím nemohu říci, zda to zlepšilo mou produktivitu, protože jsem to ve skutečnosti neměřil. Ale zjistil jsem, že stání pomáhá s koncentrací a soustředěním.

Zjistil jsem, že se opravdu snadno používá a má skvělou hodnotu za peníze. Protože jsem nezkoušel žádné jiné stoly na sezení, nemohu provést žádné srovnání. E8 Comhar je však skvělá hodnota za peníze a opravdu dobrá investice do vaší domácí kanceláře. Určitě bych jej doporučil, pokud hledáte nový stůl pro svůj domov nebo kancelář.

Pokud uvažujete o nákupu, můžete využít výhod Letní sleva FlexiSpot až 38 % od 1. července do 31. července 2022.

Máte ve své domácí kanceláři stojánek nebo stojánek na sezení? Pokud ano, jak jste to našli? Jak dlouho vám trvalo, než jste si zvykli vstát do práce? Rád bych to věděl, takže mi zanechte komentář níže a nezapomeňte si tento příspěvek připnout na později.