Jetlag Bookstore by +C Architects

„Shan Hai Si He“ od Jetlag Guides je knihkupectví navržené společností +C Architects. Nachází se na Dongsi North Avenue v pekingské čtvrti Dongcheng s prodejní plochou 70 metrů čtverečních. Prodejna se nachází v úrovni pódia bytového domu. Majitel i designér si přejí utkat knihkupectví jako součást každodenního života okolních obyvatel. Začalo to umístěním řady stoliček na výlohu, kde mohou návštěvníci sedět a číst si, vychutnávat si kávu a přitom sledovat každodenní aktivity okolní veřejnosti.

jetlag knihy plus c architekti 1

jetlag knihy plus c architekti 2

Aby se vytvořilo spojení mezi vnitřkem a vnějškem, je umístěna řada sloupů, které odrážejí stávající sloupy v interiéru. Každý sloup zdobí velké emblem Jetlag, které dodává designu jeho fasády pocit hravosti. Horní část fasády se vyznačovala vysoce reflexní nerezovou ocelí, která odrážela své okolí a opět stírala hranici mezi vnitřkem a vnějškem.

ezgif 5 a18acf5446

Návrh začal pochopením velikosti a proporcí každé oblasti a také její cirkulační cesty na základě zadání návrhu klienta. Po vstupu návštěvníky nejprve přivítá kavárna a při přesunu hlouběji do obchodu se setkají s výstavou knih. Je to proto, že kavárna je často považována za místo professional socializaci, o kterém je známo, že je živější, v kontrastu s klidem knihkupectví v hlubší části obchodu. Byla tak implementována typologie „přední dílna, zadní „pole“.

ezgif 5 cf5e6cecbe

Desky z lisovaného dřeva jsou často známé pro své rozpočtové a ekologické vlastnosti, které jsou v tomto projektu použity. Je to teplo a měkkost v kombinaci s nenatřenou betonovou stěnou. Tento kontrast lze nalézt také v jiných materiálech, jako je průhlednost akrylu a tvrdost nerezové oceli. Výsledkem je pocit sofistikovanosti, který je v souladu s vizí klienta.

jetlag knihy plus c architekti 7

Termín jetlag znamená poruchu času a prostoru. Design and style tohoto knihkupectví rezonuje s pojmem beztíže. Police na knihy jsou vytvořeny pomocí průhledných akrylátových a ocelových rámů, aby se snížila jejich hmotnost v tomto malém a omezeném prostoru. Díky své průhlednosti se vizuální vzhled knih stává hmatatelným materiálem, který lze snadno vyměnit a upravit.

jetlag knihy plus c architekti 3

Prostor na kávu a prostor professional vystavení knih jsou odděleny těmito třemi policemi z nerezové oceli, z nichž dvě lze otáčet a tvořit přepážku pro oddělení prostoru pro nezávislé akce a funkce. Přepážky v těchto regálech jsou navrženy ve třech různých velikostech a tvarech. Hlavní příčky jsou vyrobeny z ohýbaných ocelových panelů o tloušťce 2 mm. Upevnění dvěma kovovými úchyty na bočních panelech, které lze přizpůsobit podle potřeb klienta. To v konečném důsledku vede k flexibilnějšímu prostoru a umožňuje transformaci v každém ročním období.

jetlag knihy plus c architekti 8

Kromě své hlavní funkce knihkupectví nabízí Jetlag Books příležitostně také salony a malé výstavy. Aby byla zajištěna maximální flexibilita, designér se podílí i na designu jeho nábytku. Velký stůl je navržen jako několik samostatných kusů, které lze spojovat pomocí do sebe zapadajících detailů. Tento blokovací mechanismus umožňuje snadné přizpůsobení. „Shan Hai Si He“ od Jetlag Books spojuje umění, knihy o designu a umělce s komunitou.

jetlag knihy plus c architekti 6

architekti: +C Architects Plocha: 70 m² Rok : 2021 Fotografie :Seemore Studio Hlavní architekt: Wei Cai Lights Specialist : Shanghai Liuzhu Lights Style and design & Engineering Co.

jetlag knihy plus c architekti 4