Location, Fertilizer, Wintering and Pruning Tips

Nádhera přírody je bezesporu úchvatná. Všechny barevné a poutavé květiny a rostliny dodávají našim zahradám a místnostem nesmírnou hodnotu a přeměňují je na jedinečné prostory pro relaxaci a užívání si výsledků pilného zahradničení. Při obrovském výběru druhů není nutně snadné najít ten správný. Zatímco někteří preferují přirozené, jednoduché a neutrální, jiní chtějí, aby to bylo barevné a poutavé. Pokud patříte k těm druhým, máme pro vás 10 správný nápad: Celosia caracas, známá také jako kohoutí hřeben opeřený. Fantasticky krásné květiny v jasných, zářivých barvách jednoduše přitahují pozornost každého!

Cockscomb rostlina se zajímavými květy

Celosia Argentea výrazné květinové barvy na balkon a terasu

reklamy

Druhy Celosia se vyznačují tzv. chocholy. Nejsou to skutečné květiny, ale jejich obrovský shluk připomínající peříčka nebo plameny. Barvy jsou tak mimořádně syté, že by si někdo mohl myslet, že jsou umělé. Květina v zahradě není jen dekorativní. Pokud jej pěstujete jako krycí plodinu mezi plodinami, pohodlně také zadržuje plevel.

Kohoutí hřebínek se objevil v důsledku nemoci

reklamy

Kromě zmíněných květinových svíček je tu nyní ještě jedna zajímavost. To se týká rostliny Cockscomb (Celosia cristata). Kohoutkový hřebínek Celosia se skutečně objevil v důsledku choroby rostliny, při které byla květinová svíčka zdeformována. Vzhledem k zajímavému vzhledu byla tato vada dále šlechtěna a může se lišit.

Jak pěstovat rostlinu Celosia Caracas a pečovat o ni na zahradě a v květináči

Pak je tu takzvaná Celosia Caracas, která kvete fialově a místo typických plamenitých chocholů má ty, které připomínají lišajníky a patří do čeledi liščí. O tom je dnešní příspěvek.

Péče o Celosia Caracas

Vyberte umístění závodu

Přestože má rostlina ráda teplo a místo chráněné před větrem, měli byste se vyhnout příliš slunnému stanovišti nebo zvolit květiny vhodné na plné sluníčko. Slunce je rozhodně dovoleno, ale silné polední slunce může rostlinám uškodit nebo je i vysušit, proto je třeba je v tuto denní dobu chránit. Je také důležité, aby byla půda dobře odvodněná. Pokud je vaše zahradní půda hlinitá, můžete ji smíchat s pískem, abyste ji uvolnili. Kompost je vhodný i professional tento účel a dodává živiny i Celosii Caracas.

Požadavky na vodu a hnojiva

Celosia caracas je jedlá a netoxická pro lidi a zvířata

Klíčové slovo „živiny“: Jak, kdy a jak často byste měli opeřený kohoutí hřebínek vlastně hnojit? Nejedná se o těžké krmítko, takže se s tím nemusíte příliš starat. Pokud jste je zasadili do čerstvé zeminy, rostliny zpravidla nemusíte přihnojovat. Je tam zahrnuto vše, co tyto exempláře potřebují.

Má vaše zahrada půdu poměrně chudou na živiny? Pak byste měli trochu pomoci. Ale i tak zcela postačí organické tekuté hnojivo jednou měsíčně podávané přes závlahovou vodu. Rostliny v květináčích však potřebují živiny častěji, a to každé dva až tři týdny. Tato hnojiva se aplikují od května do září. Výhodné je také hnojivo bohaté na draslík. Celosii Caracas zalévejte pravidelně a přesněji, když vrchní vrstva půdy vyschne a vyhněte se obdobím sucha nebo přemokření.

Je Celosia Caracas Hardy?

Nápady na zahradní balkonové rostliny Silver Cockscomb

Ne, není, protože pochází z tropických oblastí a zimu nezná. Teploty pod 10 stupňů jsou již professional tento rostlinný druh kritické, nejpohodlněji se cítí mezi 16 a 24 stupni. Máte tedy na výběr: buď je zlikvidujete na konci sezóny, nebo až budete připravovat záhony na novou sezónu, nebo je vezmete na zimu na teplé místo a pěstujete je jako trvalky. Důraz je zde kladen na „teplo“, protože suterén, garáž nebo zimní zahrada jsou pro Celosii Caracas příliš chladné. Mimochodem Celosii můžete pěstovat i jako pokojovou rostlinu nebo si s ní ozdobit balkon.

Musíte oříznout chochol?

Kohoutí hřebínek není odolný

Co se týče střihu, máte v podstatě svobodnou volbu. Professional krásný a upravený vzhled můžete sušené květy odstranit. V každém případě takto podpoříte tvorbu nových květů, přičemž řezy můžete využít k dekorativním účelům. Jen si představte tyto barevné květiny, které zůstávají krásné i po vysušení, v krásné váze!

Další užitečnou vlastností rostliny je, že je jedlá. Listy můžete použít například jako špenát. Je celosia toxická professional kočky nebo jiná zvířata? Ne to není.

Květy Celosia Caracas připomínají chocholy