Landscape-Design-Ideas

Nápady na design krajiny pro venkovní bazén

Pokud chcete vytvořit design krajiny venkovního bazénu, který obstojí ve zkoušce času, je důležité dodržovat několik klíčových zásad. Nechcete jen, aby váš bazén vypadal hezky. Chcete, aby to bylo funkční. Mělo by to být příjemné, ale také bezpečné. Ať už stavíte zapuštěný nebo nadzemní bazén, můžete udělat pár věcí, abyste dosáhli svých cílů. Mezitím, pokud chcete investovat do nemovitosti, abyste mohli realizovat nápady na design krajiny pro venkovní bazén, Realitní kanceláře v Orlandu, FLmám tě pokryto.

Zahrnuje dostatek míst k sezení

Máte-li dostatek prostoru, zahrňte sezení v několika různých oblastech kolem bazénu, je to jeden z nejdůležitějších prvků funkčního designu krajiny u bazénu. Ujistěte se, že je to pohodlné a alespoň část je zastíněna před sluncem. Pokud máte kolem bazénu travnaté plochy, zvažte umístění venkovních koberců mezi místa k sezení, aby hosté mohli snadno přecházet z jednoho místa na druhé, aniž by se museli obávat, že uklouznou na trávě nebo naruší okolní terénní úpravy.

Pořiďte si vířivku

Vířivka

Při desi zvažte, zda chcete, aby byl prostor vytápěn celoročnězakládání venkovního bazénu. Pokud ano, budete potřebovat zdroj tepla, jako je vířivka, která je praktická a slouží jako elegantní ústřední bod v prostoru. Nejste si jisti, zda jej potřebujete? Vířivka bude mít pravděpodobně větší smysl, pokud plánujete v letních měsících často využívat bazén. Ale může také poskytnout další požitek během chladnějších měsíců, pokud máte častá setkání, kde budou hosté trávit čas venku u bazénu.

Přidejte hardscapingové prvky, jako jsou terasy a chodníky

Zpevněné prvky, jako jsou terasy a chodníky, jsou nezbytností k ochraně vašeho bazénu a jakékoli přilehlé trávy nebo rostlin před poškozením konstrukce v důsledku silného provozu. Promluvte si se svým zahradním designérem o tom, který z těchto prvků se nejlépe hodí pro uspořádání vašeho prostoru, nebo zda byste raději celkově zachovali měkčí vzhled.

Přidejte trochu zeleně

Mnoho lidí si přeje, aby jejich bazén lemovaly stromy, ale opravdu záleží na tom, kde bydlíte, jak velký stín už váš dvůr dostává a kolik chcete utratit za svůj projekt terénní úpravy. Můžete také zvážit přidání altánu přes chodník vedoucí k bazénu. Altán poskytne vašim hostům další ohnisko, když se přiblíží k oblasti, a pomůže zarámovat scénu tak, aby vaše zahrada vypadala útulně a zároveň majestátně.

Vezměte si podněty z námořního tématu

Převzetí podnětů z námořních témat je způsob, jak udržet design vašeho venkovního bazénu soudržný, a skvělý způsob, jak využít jakékoli větrné oblasti poblíž vody. V ideálním případě budete mít v blízkosti bazénu určité oblasti chráněné před větrem, které lze také využít k lenošení nebo stolování.

Klíčové s sebou

Při plánování krajiny kolem venkovního bazénu vašeho domova je důležité mít na paměti, že váš bazén bude tím nejnápadnějším prvkem vaší krajiny. Kromě toho, že je to místo pro zábavu a rekreaci, bude také středobodem všech setkání, která se konají u vašeho bazénu.

Leave a Reply