Nezapomeňte na své okapy!  |  Atlanta Roofing Specialists Inc.

Nezapomeňte na své okapy! | Atlanta Roofing Specialists Inc.

Okapové žlaby nejsou tou nejzajímavější částí vašeho domova, ale patří k těm nejdůležitějším. Jen málo majitelů domů myslí na své okapy, dokud nejsou plné a způsobují problémy nebo když je čas na výměnu střechy, ale jako jedna z aktivnějších součástí vašeho domova by se o ně mělo pravidelně pečovat a vždy se o ně starat trosky.

Střechy chrání váš domov před přírodními živly precizním odváděním vody, která na něj padá, do vašeho okapového systému, jehož úkolem je pak vše odvést pryč od částí náchylných k poškození vodou.

Jako poslední krok ve vašem střešním systému jsou účinné okapy stejně důležité jako zbytek střechy.

Něco tak malého, jako je listí nebo dokonce granule šindele, může ucpat okapy a vyhodit celý systém do háje. V důsledku toho se oblasti na vaší střeše kolem komína nebo údolí nebo dokonce jiných částí vašeho domova, jako je vaše příjezdová cesta a samotný základ, zaplaví kalužemi vody, které tyto oblasti poškodí a oslabí, čím déle zůstanou nasycené.

Kalužená voda časem zničí téměř vše, čeho se dotkne, proto jsou střechy a okapy navrženy tak, jak jsou. I ten nejlepší střešní systém může být sražen na kolena, pokud okapy nejsou často udržovány.

Nemusíte mít špičkový okapový systém, abyste ochránili svůj domov před vodou, ale musíte je udržovat čisté a zbavené nečistot. Mezi každoročními kontrolami údržby střechy se ujistěte, že vaše střecha a okapy jsou po celý rok bez úlomků. Zvláště pokud se nacházíte v silně zalesněné oblasti a v obdobích, jako je podzim, kdy listí padá častěji.

Kryty okapů mohou pomoci!

listy na střeše

Nic souvisejícího se střechou není „nastav a zapomeň“, ale okapové kryty mohou opravdu pomoci, pokud se neustále zabýváte čištěním okapů nebo se s tím prostě nechcete tolik zabývat. Mějte na paměti, že i když pomáhají udržovat okapy čisté, listí a jiné nečistoty je mohou také ucpat, jen ne tak často. Pokud uvažujete o krytech okapů, ujistěte se, že rozumíte také tomu, jak je udržovat.

Pro více informací kontaktujte svého místního dodavatele střech a prodiskutujte možnosti, které máte k dispozici, aby váš střešní systém fungoval co nejlépe!

V Metro Atlanta je společnost Atlanta Roofing Specialists dodavatelem kompletních střešních služeb, včetně okapů a krytů okapů. Pro nezávaznou kalkulaci nám zavolejte ještě dnes na číslo (770) 419-2222.

Leave a Reply