Projekty Jesmonite, část první |  Centacionální styl

Projekty Jesmonite, část první | Centacionální styl

Existenci jesmonitu jsem objevila před měsícem, když na Instagramu vyskočilo pár produktů s ním vyrobených. V USA se neprodává, takže jsem neviděl mnoho lidí ve státech, kteří by s tím pracovali.

Jesmonite je kompozit z akrylové pryskyřice, který kombinuje kapalnou pryskyřici na vodní bázi s reaktivním práškovým materiálem. Bude kopírovat tvar jakékoli silikonové formy a může být obarven a texturován tak, aby vypadal jako kámen.

Když jsem to objevil, tak mě to zaujalo, že jsem si nějaké objednal, a když mi dorazila moje jesmonitová sada, vyrobil jsem pomocí silikonových forem jak tyto teracové podnosy, tak svícny na čajové svíčky.

Z tohoto produktu jsem velmi nadšená, protože je to ekologický materiál, se kterým se snadno pracuje a který můžete použít k výrobě dekorativních funkčních předmětů pro sebe nebo pro přátele a rodinu na svátky.

Jakmile ztvrdne, je to jako kámen, takže se dá použít k vytvoření všeho druhu, viz příklady níže!

Jesmonite je snadno dostupný v Evropě, Velké Británii a Kanadě, ale nenašli jsem žádného distributora v USA. Objednal jsem si svůj od tohoto dodavatele v Kanadě, stavebnici AC100, kterou jsem koupil zdarma lodě se spoustou materiálu pro práci na výrobu více objektů. Můžete si ho také objednat také na Amazonu pro přepravu do USA.

Pomůcky, které potřebujete, abyste mohli začít, jsou jesmonite sada prášku a kapaliny k míchání, stejně jako malá potravinová váha pro přesné odměřování, středně velká nádoba na míchání, míchací tyčinky a silikonové formy. Teracová drť a pigmenty jsou volitelnými přísadami.

Terrazový podnos jsem vyrobil pomocí tato silikonová forma a teracové hranolky, ze kterých jsem objednával tento obchod Etsy.

obrázek přes VH Art Decor

A vyrobil jsem tyto čajové svícny s tato sada silikonových forem.

Formy a barvy jsem nechal jednoduché, protože jsem s tímto produktem experimentoval poprvé. Četl jsem, že když brousíte teracové kousky, že to více odhaluje barvu třísek, tak jsem to poznamenal do budoucna.

S tímto materiálem se snadno pracuje a ztuhne za 30 minut, je to opravdu úžasné! Podívejte se na dnešní příspěvek na Instagramu, kde sdílím kotouč ukazující proces míchání a lití do forem.

Můžete také koupit pigmenty k zabarvení jesmonitu jakoukoli barvou, kterou si dokážete představit. Jesmonit může mít jakoukoli barvu, mramorovaný nebo přeměněný na teraco s jesmonitovými úlomky, takže je zde tolik prostoru pro kreativitu.

Níže jsou uvedeny další příklady, které jsem našel online, včetně forem a kusů jesmonitu, které si můžete koupit:

silikonová forma s nepravidelným okrajem

mramorované jesmonitové podnosy

miska na mýdlo

podnosy se zlatými skvrnami

duhové tácky

prstencové kužely

Silikonová forma na podnos na mraky

Zbývá mi spousta produktů, takže si objednám nějaké pigmenty na vytvoření mramorovaného jesmonitu a další dvě formy na výrobu vánočních dárků a ozdob.

Zůstaňte naladěni na druhou část mých experimentů s jesmonitem, která přijde v listopadu!

Leave a Reply