Roofs Age – But How Much Life is Left in Your Roof?

Pravděpodobně nevěnujete velkou pozornost střeše vašeho domu, dokud si nevšimnete fyzického poškození. Bohužel vás tento zvyk může stát hodně peněz.

Vaše střecha je jednou z nejdražších částí vašeho domu. Proto je moudré zjistit, jak vaše střecha funguje a jak dlouho vydrží, abyste mohli plánovat správnou údržbu střechy.

Očekávanou životnost vaší střechy určuje několik faktorů. Další informace o těchto faktorech naleznete níže.

1. Sklon vaší střechy

Sklon vaší střechy ovlivňuje její odvodňovací schopnosti. Střecha se špatným odvodněním vyžaduje pravidelnou údržbu, opravy nebo výměny.

Pokud máte plochou střechu nebo střechu s nízkým sklonem, dávejte pozor na hromadění vody a nečistot. Nekontrolované hromadění může vést k plísním a houbám, ucpání okapů a poškození střechy.

Velmi šikmá střecha obvykle vydrží déle než ta, která je rovná, protože vlhkost stéká z povrchu rychleji. Práce s ním však může být professional instalatéry náročnější. Ujistěte se, že si na práci na vaší střeše najmete kvalitní odborníky na střechy, aby to bylo možné provést hned napoprvé.

2. Klimatický vliv

Typ klimatu, ve kterém žijete, významně ovlivňuje životní cyklus vaší střechy. Prostředí s extrémními povětrnostními podmínkami negativně ovlivní životní cyklus jakéhokoli střešního systému.

Oblasti, kde se během ročních období střídají horké a studené teploty, mohou způsobit praskliny a praskliny na střešních šindelech. Vítr, kroupy a bouře navíc poškozují střechu tím, že odstraňují ochranné granule z horní části, což má za následek plísně a netěsnosti střechy.

Pokud žijete v oblasti s extrémním nebo proměnlivým počasím, je životně důležité, abyste si professional svou střechu vybrali odolné komponenty. Měli byste očekávat, že vaše střecha bude mít kratší životnost ve srovnání s oblastmi s mírnějším počasím.

3. Podložení střešní krytiny

Střešní krytina je vrstva materiálu umístěná pod střechou a nad izolací pro hydroizolaci. Používá se k zabránění hromadění vlhkosti a plísní, které způsobují hnilobu vaší střechy. Poskytuje také prostor pro větrání střechy během horkých povětrnostních podmínek, protože hromadění tepla ve vašem podkroví by mohlo zhoršit tmely vaší střechy.

Větrání je nezbytné během chladného počasí, protože zabraňuje zamrzání zachycené vody, která nevyhnutelně způsobí bobtnání střešního pláště a poškození. Dodavatelé střech obvykle zahrnují ventilační služby v balíčcích údržby střechy, aby zvýšili životnost vaší střechy.

4. Barva vaší střechy

Barva vaší střechy může ovlivnit, jak dlouho vaše střecha vydrží, stejně jako další faktory, jako je teplota uvnitř.

Typickou radou je používat pestrobarevné střešní šindele a lehčí střešní materiály, pokud žijete v teplejším klimatu. Tmavší materiály totiž absorbují více tepla ze slunce. Přebytečné teplo může poškodit těsnicí materiály střechy, což má za následek časté opravy a zkracuje očekávanou životnost vaší střechy.

5. Blízké stromy

Větve stromů v kontaktu s vaší střechou mohou mít za následek hromadění listů, což může zase způsobit nahromadění vlhkosti a růst plísní. Postupné hromadění listů a jejich rozklad může poškodit střešní konstrukci. Stromy mohou přitahovat škůdce, jako jsou termiti, stejně jako hlodavce, jako jsou veverky a ptáci – to vše může poškodit vaše střešní materiály. Přítomnost stromů v blízkosti s sebou nese také riziko pádu větví nebo dokonce celého stromu na vaši střechu.

Zajistěte pravidelné čištění střechy, abyste se zbavili veškerého listí a nečistot, které se na střeše a okapových žlabech hromadí, abyste zabránili hromadění vlhkosti. Nakonec pokácejte stromy poblíž vašeho domu, abyste ochránili svou střechu.

6. Materiál a kvalita vaší střechy

Typ střechy, kterou máte, určuje, jak dlouho vaše střecha vydrží. Materiály použité na stavbu vaší střechy, jejich odolnost, udržitelnost a náklady přispějí k celkové životnosti vaší střechy. Cena a životnost střešních materiálů často přímo souvisí.

Kvalita materiálů, které si vyberete professional svou střechu, ovlivňuje, jak dlouho vydrží před výměnou střechy.

U každého materiálu existují jak nekvalitní, tak i kvalitní verze. Nekvalitní materiály se prodávají relativně levněji, ale vyžadují více oprav a mají nižší životnost. Místo toho si professional montáž střechy vyberte vysoce kvalitní materiály a renomovaného dodavatele, abyste ze své střechy vytěžili optimum.

7. Kvalita instalace

Kvalifikovaný licencovaný střešní odborník pozitivně ovlivní životnost vaší střechy. Spolupráce s profesionály ovlivní kvalitu použitých materiálů a řemeslo montáže, což zvýší životnost vaší střechy.

8. Období údržby střechy

Pravidelné inspekce střechy vám umožní identifikovat včasné známky zhoršující se střechy a pomohou vám odpovídajícím způsobem reagovat, čímž se prodlouží životnost vaší střechy. Vaše reakce by mohla v budoucnu zabránit kompletní generální opravě střechy nebo významné opravě.

Jak často plánujete údržbu střechy, závisí na aktuálním zdravotním stavu vaší střechy a okolnostech zvýrazněných výše. Při každoročním hodnocení střechy si vyžádejte názor odborníka a jeho názory na pravidelnou údržbu střechy.

Verdikt o životnosti střech

Před koupí domu byste měli nechat provést revizi střechy. Tato náležitá péče je nezbytná a neměli byste váhat požádat o koncesi, pokud nesplňuje normy. Kromě toho budete chtít ověřit stáří a stav střechy a řešit obavy ohledně materiálu, stylu a speciálních požadavků na vaši střechu.

Před nákupem domu byste také měli znát průměrnou životnost materiálu, ze kterého je vaše střecha vyrobena. Zeměpisná oblast a jedinečné klimatické podmínky, které vaše střecha zažívá, určují její životnost. Výše ​​uvedené faktory vás informují o zbývající životnosti vaší střechy, pokud již vlastníte dům. Kontaktujte nás ještě dnes pro inspekci střechy nebo promluvit o vaší nejlepší volbě pro výměnu střechy.