The Today’s Homeowner Radio Podcast | July 23, 2022


Hodina 1

V hodině 1 podcastu Today’s Homeowner Radio Podcast se dozvíte, jak odstranit rezavé šrouby z betonu, vytěžit most z prostoru kuchyňské skříňky a další.


Odstranění rezavých šroubů z betonu

Rez se může šířit betonem, pokud zdroj neodstraníte nebo neuzavřete. (Stolk, podpis Getty Photographs)

Cliff Dodd v Mobile, Ala., nedávno odstranil své bazénové skokanské prkno a podstavec, ale silně rezavé šrouby jsou stále zapuštěny v betonu.

“Když jsem se ponořil, šrouby byly tři zrezivělé hromady.” Nedokázal jsem rozlišit mezi maticemi, šrouby a podložkami,“ říká.

Chce vědět, zda existuje způsob, jak odstranit šrouby, a pokud ne, jaký je nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby tyto staré šrouby v budoucnu rezavěly a měly na betonu rezavé skvrny?

Odstraňování šroubů z betonu může být složité, protože tam byly v první řadě umístěny, aby zůstaly na místě. Chcete-li je odstranit, použijte děrovací nástroj k vyvrtání otvoru uprostřed šroubu. Poté vyvrtejte co nejvíce rezavého šroubu. Poté pomocí kladiva a studeného dláta rozdrťte zbytek šroubu dovnitř, abyste jej dostali pod povrch. Tímto způsobem příliš nenarušíte beton kolem něj.

Další možností je zabrousit šrouby co nejvíce pod povrch. K tomu použijte kotoučovou brusku a ujistěte se, že při tom nosíte ochranné rukavice a brýle. Brusku brouste tam a zpět, dokud nebude šroub asi čtvrt palce pod povrchem.

Aby zrezivělé šrouby neznečistily beton, nastříkejte nebo natřete na zrezivělý šroub dvě až tři vrstvy základního nátěru na kov. Tím se rzi utěsní a nebude se šířit do betonu. Aby se barva nedostala na betonový povrch, vyřízněte otvor o stejné velikosti jako šroub v papírové destičce a umístěte jej nad oblast šroubu.

Dále zakryjte otvory betonovou záplatou. Výzvou při práci se stávajícím betonem je sladit záplatu. Professional jednotný vzhled naneste na celou desku resurfacer betonu.


Vytěžte ze svého kabinetu greatest

Ruční otevírání kuchyňské skříňky
Výsuvné police zabrání lavině Tupperware při otevírání skříněk. (sirawitt99, Getty Visuals)

Dorene v Pensylvánii potřebuje poradit ohledně skladování kuchyňské skříňky.

Ve spodních skříňkách má výsuvné police, ale polovina z nich je rozbitá. Je připravena je jen odstranit a nainstalovat trvalé poloviční police.

Naše rada: Neinstalujte stacionární law enforcement opravte nebo vyměňte výsuvné law enforcement.

Když se podíváte na kubické stopy úložného prostoru ve skříni, používáte jen asi 50 procent z toho se stacionárními polovičními policemi.

S plnohodnotnou výsuvnou policí využijete nejvíce místa a přesto budete mít snadný přístup ke svým předmětům.

Oprava výsuvných polic může být stejně jednoduchá jako výměna pojezdů. Kupte si nové diapozitivy u výrobce.

Chcete-li využít ještě více prostoru ve skříňce, zvažte instalaci nové konfigurace výsuvné police. Property Depot nabízí mnoho vytahovací možnostiod výsuvů do rohových skříněk až po kořenky a další.

Před nákupem pečlivě změřte hloubku a šířku skříně. Dodatečně vybavené kusy hardwaru lze rozšířit pouze do určité míry.


Hodina 2

V hodině 2 si povíme o výhodách a nevýhodách samolepicích tapet, nejlepších nátěrech na podlahy z tvrdého dřeva a dalších.


Klady a zápory tapety odlepit a nalepit

Role tapety přilepená na zeď
Odlepovací tapety jsou dočasným způsobem, jak přidat styl do místnosti. (asbe, podpis Getty Pictures)

Odlepovací tapety jsou ideální pro nájemníky nebo majitele domů, kteří rádi a často mění layout svého interiéru.

Protože je lepidlo již naneseno, nemusíte se bát, že byste s pastou udělali nepořádek.

Před nákupem samolepicí tapety zvažte následující:

Cena: Ceny za odlepovací tapety se mohou lišit. Čím levnější, tím bude pravděpodobně obtížnější ji hladce zavěsit. Pokud máte omezený rozpočet a jde o nejnižší cenu, zvažte použití pouze professional akcentní stěnu. Také mějte na paměti, že levnější lepidlo může poškodit vaši stěnu.

Čím vyšší cenu půjdete, tím jednodušší bude aplikace a silnější držení. Také dražší typy se snáze odstraňují a zanechávají méně zbytků.

Umístění: Než nalepíte slupovací tapetu, zvažte místnost. Koupelna je velmi vlhká, takže potřebujete tapetu se silným lepidlem. V opačném případě by se mohlo samo odloupnout.

Vzhledem k tomu, že odlepovací tapety jsou vyrobeny z plastu, teplo je může roztavit. Neinstalujte jej v blízkosti kamen nebo krbu.

Naše rada: Nekupujte nejlevnější variantu. Kupte si odlepovací tapetu za střední cenu a vždy se podívejte na recenze. Pokud zjistíte, že to stojí stejně jako tradiční tapety, můžete také pověsit běžnou tapetu.


Malování dřevěné podlahy

Malířský váleček na podnose s bílou barvou na dřevěnou podlahu
Pokud musíte natírat dřevěnou podlahu, nezapomeňte ji nejprve napenetrovat. (mattjeacock, Getty Illustrations or photos)

Karen Pittman v Tennessee žije ve starším domě, který potřebuje novou podlahu. Její současné podlahy jsou dřevěné, ale říká, že nestojí za to je opravovat.

“Dokud si nebudeme moci dovolit novou podlahu, existuje barva, která odolá drnčení malých nohou mého 100 kilového štěněte?” ona se ptá.

Dřevěnou podlahu často nedoporučujeme natírat, ale pokud je to vaše jediná možnost, musíte použít správný druh barvy.

Prémiová smaltovaná barva na verandu a terasu Behr s nízkým leskem odolá silnému provozu tohoto 100kilového „štěněte“. K dispozici je také protiskluzová varianta.

Chcete-li natřít dřevěné podlahy, připravte je jako jakýkoli povrch pro malování a přidejte vrstvu základního nátěru.

Přečtěte si “Malování dřevěných podlah“ professional podrobný návod, jak na to.


Červený odstín plachty
Stínící plachta je stylový způsob, jak hledat úkryt před sluncem. (3 Echoes Articles Studio)

Kolem Yardu

Toto roční období trávíme stále více času venku. Ale professional mnohé z nás je v červenci prostě HORKÉ. Prioritou je tedy nalezení stínu pro naše venkovní obytné prostory. Pokud náhodou nemáte perfektně umístěný strom nad vaší palubou nebo terasou, zde je několik nápadů, které vám mohou poskytnout úlevu od letního slunce.

Pergola nebo altán je první věcí, na kterou mnoho lidí myslí, když chtějí stín, ale většina těchto staveb toho sama o sobě mnoho neposkytuje. Tyto vertikálně orientované desky přes jejich horní část vypadají opravdu skvěle, ale brání slunci pouze pod správným úhlem. Pokud však po obvodu konstrukce vysadíte nějaké popínavé liány, časem vytvoří nad altánem baldachýn, který poskytuje dostatek stínu.

Pokud je na vašem oblíbeném místě problémem brzké ranní nebo pozdní odpoledne slunce, můžete získat úlevu díky svislé závěsné zástěně. Zde je důležité rozhodnout, zda chcete mít možnost pohybovat obrazovkou, když do ní neruší slunce. Mřížové panely jsou skvělé pro pevné zástěny, ale pro pohyblivou možnost můžete zvážit rolovací zástěnu, která ve větším měřítku funguje podobně jako okenní zástěna. Dokonce jsem viděl, jak lidé s určitým úspěchem vyráběli stínicí závěsy z hadříků.

Ale zdaleka nejjednodušší a nejoblíbenější způsob, jak vytvořit stínění, je pověsit na prostor látkovou plachtu. Jsou k dispozici v různých tvarech, velikostech a barvách v závislosti na vaší situaci. Důležitá věc, kterou je zde třeba vzít v úvahu, jsou místa uchycení. Ujistěte se, že jsou dostatečně pevné, aby podpíraly stínidlo ve větru a umožňovaly nějaký způsob jeho opětovného napnutí, protože se časem nevyhnutelně začne prohýbat.

Tento phase Around The Property vám přináší Quikrete a Pavestone.


Nejlepší nové produkty

Zobrazení teploty na digitálním inteligentním grilu Nexgrill Neevo 720 Propan Gas Chytrý gril zbaví grilování dohadů. Podívejte se, proč díky této nové technologii může být váš gril lepší než kdy dříve. Více informací >>

Jednoduchá řešení

Rozprašovací láhev stříkající čpavek do venkovního odpadkového koše
Amoniak dezinfikuje nejen odpadkové koše, ale také odpuzuje potvory. (3 Echoes Articles Studio)

Ochrana vašich popelnic proti škůdcům — Naplňte rozprašovací láhev čpavkem a nastříkejte vnější stranu vašich popelnic, abyste odrazili mývaly, psy a další zvířátka, aby se převrátili a prohrabávali se ve vašem odpadu. Také hojně rozprašujte čpavek na zem kolem popelnic.

Sledujte: Suggestion na dezinfekci venkovního odpadkového koše

Vlastní tyčová bruska na sádrokarton vyrobená z houbového mopu
Přeměna houbového mopu na tyčovou brusku vám může ušetřit natahování. (3 Echoes Content Studio)

Improvizovaná tyčová bruska — Tyčová bruska je skvělá pro broušení a vyhlazování mnoha různých povrchů, včetně stěn, stropů, palub a verand. Pokud však tyčovou brusku nevlastníte, můžete si ji vyrobit z houbového mopu. Začněte tím, že z mopu sundáte hlavu houby a poté ji zabalíte do brusného papíru. Našroubujte hlavu zpět na mop a máte nástroj s dlouhou rukojetí, který je připraven k broušení.

Sledujte: Proměňte houbový mop na sádrokartonovou tyčovou brusku


Další zmíněné produkty a odkazy


Další čtení


Radio Present & Podcast: Pošlete nám svůj dotaz!

Máte-li komentář, obecný dotaz na vylepšení domova nebo něco, co jsme uvedli v pořadu Present day Property owner, vyplňte prosím tento formulář: