The ultimate guide to lawn care – Home Improvement Blogs

(BPT) – Uprostřed pandemie a potenciální recese Američané v posledních několika letech zaznamenali téměř rekordní nákupy domů. Mnozí z nich kupovali dům poprvé a podle toho Realtor.comvíce kupujících hledalo domy mimo stát v roce 2021 než v předchozím roce.

Pokud kupujete dům poprvé nebo kupujete dům v novém městě, víte, jak vzrušující a ohromující zážitek to může být. Vědět, které projekty údržby domu jsou nejdůležitější, může věci hodně usnadnit.

„Když děláte dům domovem, mnoho majitelů domů se často zaměřuje na interiér. Exteriér domu je však stejně důležitý,“ říká Brian Feldman, vrchní ředitel technického provozu ve společnosti TruGreen. „Zelený trávník je často prvním místem, které uvidíte, když se dostanete ke vchodovým dveřím, a aby váš venkovní obytný prostor vypadal co nejlépe, budete potřebovat znát klíčové postupy sezónní údržby, abyste dosáhli svěžího a zdravého trávníku. .“

Ať už jste majitelem prvního domu, který možná ještě neměl zahradu, nebo se stěhujete do nového domova v jiném klimatu, může být těžké vědět, jak se o svůj trávník starat. TruGreen, přední poskytovatel péče o trávník v zemi, zdůrazňuje šest úkolů údržby, které mohou majitelé domů dodržovat, aby jim pomohli naučit se základy péče o trávník a začít vytvářet zdravý venkovní životní prostor.

1. Provzdušňování a dosévání

Chcete-li zajistit zdravý a hustší trávník, musíte trávník provzdušnit. A pokud máte trávu v chladném období, doporučujeme vám současně dosévat. I když je to často opomíjený krok v péči o trávník, může pomoci předcházet plevelům během teplejších měsíců. V mnoha oblastech země by majitelé domů měli provzdušňovat a prosévat v pozdním létě míří do podzimu (srpen až říjen), aby sklidili plody následující jaro.

2. Regulace plevelů

Plevel může být pro majitele domů velkou nepříjemností a je velmi důležité s ním včas bojovat. Než začnete válčit s plevelem, zjistěte, jaký typ plevele je na vašem trávníku, a naučte se nejlepší způsoby, jak je regulovat. Pokud odstranění plevele vede ke složitějším projektům, zvažte najmutí profesionála, který vám pomůže.

3. Hnojení

Mnoho majitelů domů sní o zeleném trávníku, ale váš trávník potřebuje živiny, aby vypadal co nejlépe. Nejlepším způsobem, jak dodat trávníku živiny, které potřebuje professional zdravý růst, je hnojení. Ale s několika komplikovanými jmény a řadou možností hnojení se může zdát, že je toho hodně. Abyste zajistili, že váš venkovní obytný prostor dostane náležitou péči, poraďte se s odborníkem, který určí, co nejlépe vyhovuje vašemu trávníku a půdním podmínkám.

4. Sečení

I když je hezké mít rutinu sekat trávník jednou týdně, musíte sledovat, jak váš trávník roste, abyste zjistili, jak často potřebuje sekat. Během horkých a suchých období může být nutné sekat trávník pouze jednou za dva nebo tři týdny. Během chladných a vlhkých období může vaše tráva růst rychleji a je potřeba ji sekat dvakrát týdně. Pamatujte, že trávníky rostou různou rychlostí v závislosti na ročním období, počasí, regionu a druhu. Žádné dva trávníky nejsou stejné. Zjistěte, jak ten váš roste, abyste ho nepodsekali nebo nepřesekali.

5. Hubení hmyzu

Mnoho běžného hmyzu poškozujícího trávník může rychle předběhnout vaši trávu a další rostliny, takže je nejlepší být při zkoumání vašeho venkovního obytného prostoru ostražití. Mohou způsobit značné škody, takže je mnohem obtížnější spravovat váš venkovní obytný prostor. Noví majitelé domů by se měli vzdělávat o různém hmyzu ve své oblasti, aby se mohli lépe starat o své trávníky a investovat do nich. Tyto znalosti vám mohou z dlouhodobého hlediska ušetřit značný čas a peníze.

6. Zalévání

Obecně platí, že je čas dát trávníku napít, když začne získávat matný odstín. Většina trávníků potřebuje centimetr vody za týden. Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků, budete chtít provádět dlouhé a občasné zavlažování jednou nebo dvakrát týdně. Nezapomeňte vždy respektovat omezení vody, pokud se ve vaší komunitě vyskytují.

Ať už bude váš nový dům vaším domovem na několik příštích allow, nebo vaším domovem navždy, žít šťastně až do smrti je mnohem snazší, když zvážíte najmutí profesionála, který vám pomůže. Máte-li dotazy týkající se péče o trávník nebo byste k dosažení požadovaných výsledků mohli použít další sadu rukou, poraďte se s odborníkem na péči o trávník. Chcete-li se dozvědět více o údržbě trávníku a promluvit si s odborníkem, navštivte TruGreen.com.

Facebookcvrlikáníredditpinterestpošta