What Are the Benefits of Vinyl Siding? 

Proč dům potřebuje střechu? Nebo okna? Nebo dveře? Účel a funkce těchto základních vlastností domu je zcela zřejmá. Existují však i další důležité prvky domu, jejichž účel není tak zřejmý – jako obklady. Přemýšleli jste někdy, co je to vlastně vlečka? Nebo výhody vlečky k energeticky účinnému a pohodlnému domu? Navíc – zajímalo vás někdy, proč je vinylový obklad často nabízen jako nejlepší volba obkladu? V tomto článku se budeme zabývat tím, co je obklad, účel obkladu, výhody obkladu a zejména, proč byste si měli vybrat vinylový obklad.

Co je Siding?

Obklad je jakýkoli materiál, který pokrývá, chrání nebo obkládá vnější stěny domu nebo obytné budovy. Vyrábí se z různých materiálů, z nichž některé z nejběžnějších jsou vinyl, vláknocement, štuk, dřevo a cihla.

Účel vlečky

Siding má dva hlavní účely: chrání váš domov před přírodními živly a zároveň udržuje váš dům řádně izolovaný a za druhé, dodá vašemu domu skvělou přitažlivost a jedinečný charakter a kouzlo.

Proč je obklad jednou z nejdůležitějších vlastností domu

Bez správně nainstalovaného obkladu se voda může dostat do vašeho domova a způsobit velké škody, jako jsou plísně nebo problémy se základy. A vzhledem k tomu, že mnoho materiálů se smršťuje a roztahuje s kolísáním teplot, obklady se často používají k pokrytí spár vašeho domu. Pokud spáry nejsou zcela zakryté nebo utěsněné a voda nebo jiné formy srážek, jako je sníh, vniknou do vašeho domova, může to způsobit rozsáhlé škody.

Siding také hraje zásadní roli při snižování vašich účtů za energii. Pokud váš dům není řádně izolován účinným obkladem, vaše topné a chladicí jednotky budou po celý rok pracovat mnohem tvrději, což nevyhnutelně zvýší vaše účty za energie.

Výhody vlečky

 • Zvýšená přitažlivost
 • Ekologické (pokud si vyberete vinyl)
 • Dobrá návratnost investic díky energeticky účinné povaze vinylových obkladů
 • Sníží vaše účty za energie
 • Nový obklad může opravit neviditelné strukturální poškození ve vašem domě

Proč zvolit vinylové obklady

Typ obkladu, který si vyberete, bude záviset na vašich potřebách, rozpočtu a estetických preferencích. Téměř vždy však doporučujeme vinylové obklady professional nové projekty obkladů z několika důvodů.

Nejen, že je to jedna z nejoblíbenějších variant obkladů, ale je také známá svou schopností odolat přírodním živlům a zároveň je schopna efektivně napodobit vzhled jiných typů obkladů, jako je kámen, dřevo a břidlice (a mnohem více nákladově efektivní cenový bod).

Vinylové obklady jsou energeticky nejúčinnějším obkladovým materiálem, zejména pokud jsou spárovány s izolačním obkladem, který dodává vašemu domu další úroveň izolace. Samotný vinylový obklad má R-Value ,61, což je skvělé, ale pokud chcete skutečně zvýšit úsporu energie, měli byste uvažovat o zatepleném obkladu.

Výhody vinylových obkladů:

 • Odolný a obvykle zahrnuje záruku 25+ allow
 • Spousta barevných možností
 • Všestranné v možnostech textury
 • Snadno se čistí
 • Často nejekonomičtější varianta

Nevýhody vinylové desky:

 • Není vodotěsný (pouze voděodolný)
 • Někdy se může deformovat za extrémních povětrnostních podmínek
 • Nemůžete to překreslit

Proč je vinylová deska nejlepší volbou pro domy Maryland & Virginia

Jak vinylové obklady, tak zesílené vinylové obklady jsou vynikající volbou professional domácnosti v Marylandu a Virginii. Je to dáno především tím, že odolá extrémním povětrnostním jevům, kterým jsou tyto dva regiony celoročně náchylné. V kombinaci s cenově příznivou cenou, návratností investic a potenciálem dodatečné izolace během instalace je vinylový obklad jednou z nejlepších možností.

Najměte si dodavatele bytových úprav