What Are the Most Energy Efficient Windows?

Při hledání nejlepšího náhradního okna existuje několik důležitých úvah. Od stylu po materiál, neexistuje univerzální řešení pro krásná výměnná okna. Nicméně jeden prvek Všechno majitelé domů by měli zvážit, jak energeticky účinná jsou jejich vybraná náhradní okna.

Okna jsou jedním z nejdůležitějších a nejsložitějších prvků domu. Propouštějí vzduch a světlo do místnosti a poskytují nám krásný výhled na vnější svět. Mohou však být také velkým zdrojem nežádoucích tepelných zisků v teplejších měsících a tepelných ztrát v chladnějších měsících. To je důležité vědět, protože tepelné zisky a tepelné ztráty okny jsou zodpovědné za 25–30 % spotřeby energie na vytápění a chlazení obytných prostor, podle energy.gov.

Neznepokojujte se – existuje jednoduchý způsob, jak se těmto problémům při instalaci nových oken vyhnout. Řešení? Energeticky úsporná okna. V tomto článku vás provedeme vším, co potřebujete vědět o energeticky účinných oknech a která náhradní okna jsou energeticky nejúčinnější.

Co jsou energeticky účinná okna?

Energeticky úsporná okna se v zásadě týkají zasklení a rámu vašich okenních materiálů. Nejen, že se správným materiálem glazury a rámu bude váš dům pohodlnější po celý rok, ale mají také další reward v podobě snížení vašich účtů za energii.

Energetická účinnost oken se měří hodnotou U. Tato hodnota se může pohybovat od ,15 do ,30 a čím nižší číslo, tím více tepla vaše okna udrží. V ideálním případě byste měli hledat U-faktor, který není vyšší než ,26, zvláště pokud žijete v oblasti, která je náchylná na extrémní počasí.

Zde je vše ostatní, co tvoří energeticky účinné okno:

  • Nízkoenergetické sklo: toto sklo používá transparentní povlak k minimalizaci množství tepla procházejícího sklem a zároveň umožňuje průchod světla.
  • Okna s dvojitým zasklením: v kombinaci s nízkoenergetickým sklem na alespoň jedné tabuli a argonem mezi nimi poskytuje dvojité zasklení nejlepší tepelný výkon.
  • Materiál okenního rámu: rám s nízkou hodnotou U pomáhá snížit celkovou hodnotu U okna. Rámy, které používají dřevo, uPVC nebo kompozitní hliník/dřevo, jsou obecně nejlepší.
  • Těsnění oken: dobré těsnění oken je nezbytné pro zlepšení energetické účinnosti.

Výhody energeticky účinných oken

 • Lepší izolace
 • Ekologické
 • Nižší účty za energie
 • Dokáže ochránit váš nábytek a podlahu před poškozením sluncem
 • Snižuje venkovní hluk
 • Menší údržba než normální okna díky snížené kondenzaci
 • Umírněnější a pohodlnější domov

Energeticky nejúčinnější okna

1. Více tabulí skla

Dvojité sklo plněné inertním plynem izoluje téměř dvakrát lépe než jednotabulové protějšky, takže výměna starých jednoskelných oken je jasnou volbou. Pak máte trojité sklo, které nabízí ještě větší izolaci. Triple Tabe zvýší celkovou účinnost okenní jednotky a sníží míru energetických ztrát nebo U-hodnotu. Zatímco trojité sklo stojí více, dražší počáteční náklady vám obvykle zajistí dobrou návratnost investice.

2. Small-E Glass Coatings

Povlaky skel s nízkou emisivitou (Small-E) jsou vrstvy tepelné ochrany, které pomáhají odrážet letní horko a udržovat vnitřní chlazení v letních měsících a odrážejí nízké venkovní teploty a zachovávají vnitřní teplo v zimních měsících. Sklo Reduced-E také blokuje UV záření, které způsobuje vyblednutí vybavení vašeho domova a podlahy.

3. Argonem plněné skleněné tabule

Argon je přírodní, inertní, bezbarvý, netoxický plyn, který je hustší než vzduch. Při umístění mezi tabule skla přidává argon další izolaci. Výhoda argonu spočívá v tom, že může ještě více snížit přenos tepla nebo chladu, díky čemuž je domov mnohem energeticky úspornější a pohodlnější.

4. Náhradní okna s certifikací Power STAR

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, zda je vaše náhradní okno energeticky účinné, je podívat se na hodnocení Strength STAR. Když vaše okno splní nebo překročí hodnocení Energy STAR, můžete si být jisti, že vaše okno vám ušetří peníze na vašem účtu za energii. Podívejte se na naše praktický průvodce hodnocením výkonu zde.

5. Foam-Fill

Professional additional energetickou účinnost zvolte rámy a křídla plněné pěnou. Mnoho výrobců nabízí rámy a výlisky křídel vyplněné pěnou, které mohou zvýšit účinnost těchto komponentů.

Vyberte si kvalitní náhradní instalátory oken

Nakonec je výběr energeticky nejúčinnějších oken zbytečný, pokud nenajdete správného dodavatele, který je namontuje. I nejvýkonnější okno na trhu, pokud je instalováno nesprávně nebo mimo rámec osvědčených postupů, bude unikat vzduch jako síto. To je důvod, proč je důležité najít kvalitního dodavatele výměnných oken a vybrat si to nejúspornější okno.

Výměna Windows Průvodce kupujícího