When To Power Rake Lawn Guide 2022

Zdá se, že váš trávník ano nežádoucí nahromadění došků? Zatímco došky mohou být prospěšné, mohou být také škodlivé, jakmile budou příliš silné. Nejlepším řešením, jak se šetrným a účinným způsobem zbavit došků, je hrabání trávníku.

Ability hrabání bude také stimulovat zdravý růst trávníku takže je vždy dobré mít na paměti zahradnickou praxi.

Professional dosažení nejlepších výsledků by mělo být hrabání prováděno v určitých ročních obdobích. Pokračujte ve čtení a dozvíte se vše, o čem potřebujete vědět síla hrabání vašeho trávníku!

Jaký je účel Power Raking?

Řez trávy zobrazující doškovou vrstvu

Než se pustím do podrobností o tom, kdy použít electricity rake, nejprve si ujasněme, co tato praxe electrical power rake je.

Výkonné hrabání pomáhá odstranit nežádoucí plsť, což je odumřelá tráva a další organická hmota vznikající mezi povrchem půdy a úrovní trávy. Došková střecha nastane, když tam je nedostatek mikrobiální aktivity v půdě.

Tenká vrstva došky je dobrá, protože je izoluje půdu a zadržuje vlhkost. Silná vrstva došků však může být docela škodlivá, protože brání vodě dostat se do půdy a nutí trávu zakořeňovat v došcích místo v půdě. V létě si váš trávník nemusí dobře poradit, pokud je tráva pokryta došky.

Odstraněním silných vrstev plsti umožníte vašemu trávníku snáze dýchat a zakořenit hlouběji.

Jak můžete s jistotou vědět, zda to je to, co ovlivňuje váš trávník? Thatch cítí “pružný” když na něj šlápnete a pokud je silnější než půl palce, musíte jednat rychle, abyste jej odstranili dříve, než zpomalí růst a zdraví vašeho trávníku.

Muž, který odděluje trávník na zahradě

Mohlo by být lákavé vytáhnout sekačku na trávu, aby se pokusila sesbírat tu uschlou trávu a nahromaděné došky, které se povalují kolem, ale to ve skutečnosti problém nevyřeší. Použití elektrického hrábě odstraní nečistoty a mrtvý materiál, který má tendenci se hromadit mezi kořenovým systémem trávníku a horní vrstvou trávy.

Výkonné hrábě a výkonné nástroje, které dovedou práci rychleji a efektivněji než jakékoli jiné zařízení na trhu. Mějte na paměti, že protože jsou elektrické hrábě tak mocným nástrojem, pokud nejsou používány správně, mohou poškodit váš trávník.

Odtrhávání je další alternativou k power hrabání. Tento proces zahrnuje použití a lehčí nástroj ve srovnání s výkonnými hráběmi, které často preferují profesionální krajináři. Pokud potřebujete odstranit tenkou doškovou vrstvu, může být pro vás odlupování jednodušší volbou. Ale pokud máte příliš mnoho došků, kterými se nemůžete dostat, může být hrabání energie tou správnou cestou.

Kdy byste měli trávník hrabat?

Nejlepším ukazatelem, který byste měli sledovat, když se rozhodujete, kdy trávník shrnujete, je druh trávy, kterou máte. Je také důležité si všímat vaší trávy vegetační období. Různé druhy trav mají různé vegetační období, což znamená, že ideální doba professional jejich shrabování se bude lišit.

Například trávy teplého období, jako je zoysia a bermuda, byste měli ideálně shrabat na začátku léta nebo koncem jara. Trávy v chladném období by měly být shrabány brzký podzim. Patří mezi ně modrá tráva Kentucky, kostřava a jílek.

Energy Raking vs provzdušňování jádra: které si vybrat?

Provzdušňovací štítky pro péči o trávník podle fáze-před, během a po

Využití síly hrábě vertikální hroty na otočném navijáku k odstranění došků. Vzhledem k tomu, že je výkonné hrabání tak silné, může být docela agresivní praktika, která může poškodit váš trávník tím, že odstraní příliš mnoho živého trávníku.

Na druhé straně provzdušňování jádra extrahuje štíhlé půdní zátky z trávníků ke zmírnění přetížení kvůli pěšímu provozu a je obecně známo, že je z těchto dvou možností bezpečnější. Provzdušňování půdy zlepšuje účinnost zavlažování a zvyšuje pronikání pesticidů aplikovaných do půdy.

Toto movie od uživatele YouTube Silver Cymbal skvěle vysvětluje, co přesně proces provzdušňování jádra zahrnuje a jak na to:

PS Pokud plánujete dosévat váš trávník, ale nejste si jisti, zda to lze provést bez provzdušňování jádra, podívejte se na toto!

Volba, zda pohánět shrnování nebo provzdušňování jádra, závisí na tom, zda váš trávník trpí zhutnění nebo silná došková vrstva. Může být docela obtížné zjistit, která to je, takže professional jistotu se doporučuje jádro nejprve provzdušnit. Pokud jste jádro provzdušnili a stav vašeho trávníku se nezlepšil, měli byste použít hrábě. Odstranění došky pravděpodobně problém vyřeší!

Professional více informací na rozdíl mezi silovým hrabáním a provzdušňováním jádrapodívejte se na toto online video uživatele YouTube Pest and Lawn Ginja:

Nejčastější dotazy

Jak často bych měl používat Rake?

Měli byste mít alespoň sílu rake jednou za rok pro podporu zdravých kořenů trávy a odstranění nánosů plsti. Výkonné hrabání je také skvělé professional zlepšení proudění vzduchu, vody a živin do půdy a zároveň stimuluje zdravý růst rostlin, abyste získali svěží zelenou trávu.

V jakém ročním období je nejlepší začít s odklízením trávníku?

Roční období, kdy je nejlepší začít s odklízením trávníku, je právě tehdy aktivně roste a půda je středně vlhká. Teplé trávy by měly být v ideálním případě odstraněny koncem jara nebo začátkem léta. Trávy v chladném období by měly být odstraněny brzy na jaře nebo brzy na podzim.

Měl bych nejprve prohrabovat nebo provzdušňovat?

Měl by jsi nejprve shrabte a poté trávník provzdušněte. Silové hrabání dostatečně připraví váš trávník na provzdušnění. Trávník byste měli ideálně provzdušňovat pět až sedm dní po elektrickém shrnování, aby měl trávník mezi těmito dvěma postupy dostatek času na zotavení.

Nyní víte, kdy hrabat váš trávník

Výkonné hrabání vašeho trávníku není něco, co se provádí pravidelně jako sekání trávníku, ale stále je to velmi zásadní aspekt údržby trávníku na to se někdy zapomíná. K odstranění přebytečné plsti a podpoře zdravého trávníku stačí použít hrábě jednou ročně.

Doufám, že vám tento článek pomohl porozumět tomu, jak důležité je mít rake, abyste měli jistotu svěží, zelený trávník místo suché trávy, která postrádá živiny.

Zanechte nám prosím komentář níže a sdílejte se svými přáteli, pokud vám tento článek pomohl. Rád bych od vás slyšel!